Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-09-03 20:55:25 przez system

100 km dla Niepodległej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zaprasza zarówno biegaczy, jaki całe rodziny w dniu 16 września 2018 r. na Stadion Miejski w Bochni na imprezę sportową pn. „100 km dla Niepodległej”

Wydarzenie adresowane do uczestników w każdym wieku. Bieg ma łączyć pokolenia, środowiska.
Cele imprezy• Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległościpoprzez ukazanie wartości sportu, który może jednoczyć wszystkich Polaków dla jednego celu jakim jest wspólnota narodowa.
• Zachęcenie do aktywności fizycznej w gronie rodzinnym oraz wróżnych grupach społecznych i środowiskowych, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.
• Promocja rywalizacji w duchu fair play oraz idei – „ważny jestudział a nie zwycięstwo”
• Identyfikacja z barwami i symbolami narodowymi.
Program imprezy:godz. 15.30 – start biegugodz. 15.45 – rozpoczęcie konkurencji sprawnościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłychgodz. 18.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
W biegu przewiduje się udział trzech grup biegaczy: Salt Runners Bochnia, Dziki na Stadionie oraz Grupa amatorska.
Każda grupa ma do przebiegnięcia łącznie 100 km, liczy się suma przebiegniętych kilometrów wszystkich osób. Jednocześnie biec może 4 osoby z każdej grupy, zmiany w dowolnym momencie.
W biegu mogą brać udział osoby powyżej 16 roku życia. Trzy grupybiegną równocześnie rywalizując o uzyskanie jak najlepszego czasu. Zwycięska grupa otrzyma pamiątkowy puchar. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę i Certyfikat Biegu.
Lubisz biegać? Zgłoś się do grupy amatorskiej! MOSiR czeka na 30 chętnych osób! Lista rezerwowa 10 osób. Liczy się kolejności zgłoszeń!
Zapisy do grupy amatorskiej przyjmowane będą mailowo info@mosirbochnia.pl lub telefonicznie (tel 14 6122540) do dnia 13 września 2018 r.
W tym samym czasie na sztucznej murawie odbędą się konkurencje sprawnościowe dla rożnych grup wiekowych – dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzież oraz osoby dorosłe. Każdy znajdzie konkurencję, w której będzie się mógł sprawdzić. Na zwycięzców w każdej kategoriiczekają pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Dzieci mogą również liczyćna słodkie „co nieco”….
W trakcie biegu możną będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji: mini-wesołe miasteczko, wata cukrowa, balony oraz skosztować naturalnych soków z „Wyspy zdrowia”.

Mile widziany udział i kibicowanie w „barwach
narodowych”- koszulka, czapeczka, peruka, malowanie twarzy…
Organizator:Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tel 14 6122540, e-mail: info@mosirbochnia.pl
Wsparcie: Gmina Miasta Bochnia, Powiat Bocheński.