Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-11 18:37:45 przez system

3 Rajd Ziemi Bocheńskiej - każdy znajdzie coś dla siebie!

Przed nami 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga – zawody odbędą się już w ten weekend! 12 czerwca zawodnicy stawią się w biurze rajdu, by przedstawić wszystkie potrzebne dokumenty, zapoznają się z trasą, a ich samochody przejdą badanie kontrolne. Natomiast w sobotę rozpocznie się prawdziwa sportowa rywalizacja i moc atrakcji dla mieszkańców Bochni i okolic. Zobaczcie, co przygotował dla was organizator, Automobilklub Śląski.

1) 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga to trzecia runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląską. Rajd, podobnie jak jego dwie poprzednie edycje odbędzie się na terenie powiatu bocheńskiego. W tym roku zawodnicy zmierzą się jednak na zupełnie nowych odcinkach specjalnych. Jeden z nich będzie przebiegał przez gminy Nowy Wiśnicz oraz Lipnica Murowana – będzie to odcinek dość szeroki, zawierający zarówno partie proste i szybkie, jak i wymagające zakręty. Natomiast drugi z odcinków, zlokalizowany na granicy gmin Łapanów i Trzciana, to OeS o typowej dla małopolskich tras charakterystyce. Na odcinku nie zabraknie stromych podjazdów oraz szybkich spadań. Kręty i wąski, momentami wymagający od zawodników ogromnej techniki jazdy i skupienia.

Rajd rozpocznie się startem honorowym na bocheńskim rynku, skąd również wystartują do ostatniego odcinka rajdu – OeSu miejskiego rozgrywanego na głównych ulicach Bochni. Najlepsza załoga na tym odcinku dostanie nagrodę ufundowaną przez Burmistrza miasta Bochnia. W przerwach pomiędzy pętlami zawodnicy będą zjeżdżać do Parku Serwisowego, mieszczącego się na terenie stacji narciarskiej „Laskowa Ski”.

Dokładne mapy odcinków specjalnych oraz harmonogram czasowy rajdu dostępne na stronie <http://rajdziemibochenskiej.pl/index.php/kibice/>

2) Atrakcja na bocheńskim rynku:

  • Honorowy start i meta rajdu – to właśnie z bocheńskiego rynku zawodnicy wyruszą na odcinki specjalne. O godz. 8:00 wszyscy rajdowcy zostaną przywitani przez przedstawicieli lokalnych Władz i po krótkiej prezentacji pojadą na OeSy. Natomiast wieczorem, po odcinku miejskim, na rynku będą kończyć swoje zmagania.

  • Odcinek miejski w centrum Bochni – odcinek miejski to najbardziej widowiskowy OeS w całym rajdzie. Zawodnicy zaprezentują się na głównych ulicach miasta. Start już o 17:50!

  • Wystawa samochodów – przez cały dzień na rynku będzie można podziwiać wystawę samochodów rajdowych. Główne miejsce zajmie replika Forda Focusa Janusza Kuliga.

  • Pokazy pierwszej pomocy – dobrze wiedzieć, jak należy pomóc chorym i ranny, dlatego też w sobotę stowarzyszenie Lazarus będzie przeprowadzać szkolenia z pierwszej pomocy. Każdy, kto ma ochotę się czegoś nauczyć, będzie mógł zajrzeć do ich namiotu w godz.12:00 – 17:00

  • Policyjny Quiz – w rajdową akcję włączy się także Komenda Powiatowa Policji w Bochni. Policjanci zapraszają wszystkich do odwiedzania ich stanowiska w godz. 15:00 – 17:00. Będzie można z bliska przyjrzeć się radiowozowi, zdjąć odciski palców i sprawdzić swoją wiedzę w policyjnym quizie.

  • Atrakcje dla najmłodszych – w godz.12:00 – 15:00 wszystkie dzieci, które przyjdą na rynek będą mogły pomalować swoje buzie w kolorowe wzorki oraz wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach. Na zwycięzców czekają rajdowe nagrody!

  • Rajdowy symulator – ci, którzy nie mogą sprawdzić się na prawdziwych rajdowych trasach, będą mogli spróbować swoich sił w rajdowym symulatorze firmy Playplace. Symulator będzie dostępny od 9:00 do 17:00.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w imprezie i chcieliby podziękować wszystkim partnerom: lokalnym władzom, w szczególności władzom miasta Bochnia, a także sponsorom, m.in. firmie Kärcher, Bo-Glass, ATB oraz Aquer. Impreza jest współfinansowana ze środków miasta Bochnia oraz Starostwa Powiatowego w Bochni.