Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-01 15:12:27 przez system

41 bochnian w Gwiaździstym Zlocie Rowerowym

31 maja w Dziewinie odbył się XIV Gwiaździsty Zlot Rowerowy "Rowerem po zdrowie".

W niedzielny poranek grupa 41 bocheńskich rowerzystów wyruszyła z parkingu Krytej Pływalni w Bochni na blisko 20-kilometrową, malowniczą trasę, zmierzającą ku mecie w Dziewinie. Celem, tej firmowanej przez Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej imprezy, jest popularyzacja rodzinnej turystyki rowerowej, promocja środowiska naturalnego oraz piękna Małopolski.

Trasa wiodła przez Chodenice, most wiszący na Rabie i dalej przez Puszczę Niepołomicką aż do Dziewina. Zaletą trasy była wspaniała przyroda na wyciągnięcie ręki, dobrej jakości asfalt na większości drogi, trasa równa – nie męczyła nikogo stromymi podjazdami.

Na miejscu na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy przygotowali posiłek (wyśmienity żurek z kiełbasą i bułeczką). Na scenie w nowo powstałej Strefie Sportowo-Rekreacyjnej miały okazję zaprezentować się lokalne zespoły artystyczne.

Burmistrzowie i wójtowie gmin brali udział w trzech konkurencjach: jazda jak najwolniej na odcinku, toczenie koła oraz wbijanie gwoździa. Natomiast każdy z uczestników mógł wziąć udział w indywidualnych konkurencjach, dostosowanych do wieku.

Laureatami zostali m.in.:

  • w konkurenci „wbijania gwoździa” wśród kobiet Helena Cabała (III miejsce), wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się jej mąż Andrzej (I miejsce);

  • w zgadywance terenowej II miejsce zajęła para Marcel Jarosz i Mikołaj Bielak, a III miejsce zajęły panie Krystyna Pacuła i Bogumila Sroka-Barbach;

  • w konkurencji „strzał z bicza” wśród dziewcząt II miejsce zajęła Maja Bednarek, a wśród chłopców II miejsce zajął Maciej Warchoł.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudzało grupowe przeciąganie liny. Wszystkie gminy wystawiły najmocniejsze drużyny, bocheńska reprezentacja (w bardzo młodym i mieszanym składzie: Tomasz Szymczyk, Marcin Wszołek, Jarosław Majcher, Magdalena Cabała, Maja Bednarek, Robert Płonka) zajęła po zacięte walce III miejsce.

Kulminacyjnym punktem Zlotu było losowanie rowerów, ufundowanych przez gminy biorące udział w imprezie.