Opublikowano: 2022-10-09 23:35:16 przez KacperGlod

5 liga: Seria BKS trwa! Zwycięstwo w Tarnowie

BKS zwycięstwem zakończył kolejny z rzędu mecz w rozgrywkach V ligi. Tym razem Bocheński ograł na wyjeździe Tarnovię, wygrywając 3:0.

Bocheński jest na fali wznoszącej, zaliczając sporo zwycięstw w ostatnich meczach. Ekipa z Solnego Grodu nie przegrała żadnego ligowego starcia od sierpnia. W gorszej sytuacji znaleźli się rywale, czyli zespół Tarnovii, który przed przystąpieniem do starcia z Bocheńskim, przegrał 3 mecze z rzędu.

Od początku meczu dominowała drużyna z Bochni. BKS szukał pierwszej bramki, tworząc sytuacje między innymi po prostopadłych zagraniach jak i wrzutkach w pole karne. Przed okazjami kilkukrotnie stanął Patryk Nowak. Dobrą dyspozycją popisywał się jednak bramkarz Tarnovii. Wynik udało się otworzyć w 23. minucie spotkania, kiedy Patryk Nowak wykorzystał zamieszanie w polu karnym, uderzając z powietrza i pokonując golkipera gospodarzy. Z dobrej strony pokazał się Artur Majcher, który zastąpił w formacji obronnej nieobecnego w tym meczu Krzysztofa Mazura. 18-letni piłkarz zaprezentował kilka ciekawych zagrań i efektownych dryblingów w bocznej strefie boiska. Bocheński miał w pierwszej części meczu jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po kwadransie regeneracji zawodnicy powrócili do walki na boisku. Ta okazała się szczególnie brutalna w 65. minucie, kiedy Patryk Nowak, zmierzający z piłką w pole karne rywali, został dotkliwie sfaulowany przez gracza Tarnovii, Huberta Plebanka. Sędzia od razu pokazał zawodnikowi gospodarzy czerwoną kartkę, a Nowaka chwilę później zastąpił Mirosław Tabor. Goście wciąż atakowali, grając w przewadze przychodziło im to jeszcze łatwiej. Bramki w drugiej połowie udało się zdobyć kolejno w 74. i 95. minucie meczu. Obie bramki zdobyte zostały przez zmienników - najpierw trafienie zaliczył Kacper Musiał, później w doliczonym czasie bramkę strzelił Mirosław Tabor. To właśnie wynikiem 0:3 dla BKS zakończył się mecz 10. kolejki.

Sobotnie zwycięstwo Bocheńskiego jest szóstym ligowym triumfem w bieżącej kampanii. Podopieczni Wojciecha Tajdusia zajmują 5. pozycję w ligowej tabeli, tracąc pięć punktów do obecnego lidera rozgrywek, jakim jest Watra Białka Tatrzańska. W najbliższą sobotę BKS podejmie na własnym boisku Radłovię Radłów.

MKS Tarnovia Tarnów - BKS Bochnia 0:3 (0:1)

Bramki: 22’ Patryk Nowak, 74’ Kacper Musiał, 90+5’ Mirosław Tabor

Skład BKS: Cierniak - Majcher (85' Pach), Jan Mazur, Grzyb, Bukowiec, Rynduch, Łyduch (C), Skocz (82' Pilch), Tokarczyk (80' Ochlust), Casallas (58' Musiał), Nowak (64' Tabor)

Skład Tarnovia: Leśniak - Bartosz Kiełbasa, Dominik Kiełbasa, Gucwa, Kucharczyk (C), Mądel, Brożek (70' Witek), Kijowski, Plebanek, Dziadosz (46' Bury), Kaczmarczyk (56' Nalepka)