Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-05-31 19:59:56 przez system

6 Rajd Ziemi Bocheńskiej

2 czerwca wraca rywalizacja o tytuł Rajdowych Mistrzów Śląska. Kolejnym etapem walki o to trofeum będzie 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. W tym roku, rajd rozgrywany na trasach powiatu bocheńskiego oraz miasta Bochni zaliczany będzie również do cyklu Rajdowych Mistrzostw Podkarpacia.

Załogi startujące w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej będą walczyć na trasach trzech odcinków specjalnych. Zmagania rozpoczną się o godzinie 8:00 od ceremonii startu na rynku w Bochni. Następnie załogi przeniosą się na pierwszą z prób sportowych. Start rywalizacji na oesie „KRIS-BUD” planowany jest na godzinę 8:28. Załogi pokonają trasę z miejscowości Zalesie, przez Stradomkę, Buczynę, aż do mety w okolicach Grabiny. Z kolei pierwszy przejazd odcinka „KAMIONNA” rozpocznie się o godzinie 9:11. Trasa tej próby sportowej prowadzi z Kamionnej, przez Bełdno, aż do finiszu w okolicach miejscowości Kierlikówka.

Finałem zmagań będzie odcinek zlokalizowany w centrum Bochni, którego start zaplanowany jest na godzinę 18:06. Zawodnicy przejadą ulicami Solną, Sutoris, Kraszewskiego, Bracką, Trudną, Niecałą oraz Solna Góra, gdzie zostanie ulokowana linia mety.
Organizator, Automobilklub Śląski, wyraża nadzieję, że słynne bocheńskie trasy przyciągną wielu fanów sportu motorowego.

Harmonogram rajdu (2 czerwca):
1. Start na bocheńskim rynku: godz. 8.00,
2. Start OS KRIS-BUD: godz. 8.28,
3. Start OS Kamionna: godz. 9.11,
4. Start OS KRIS-BUD: godz. 11.29,
5. Start OS Kamionna: godz. 12.12,
6. Start OS KRIS-BUD: godz. 14.30,
7. Start OS Kamionna: godz. 15.13,
8. Start Super OS Bochnia: godz. 18.06.

Mapy odcinków specjalnych dostępne są TUTAJ

W związku z organizacją odcinka miejskiego w godz. 15:00-22:00 zamknięte będą następujące bocheńskie ulice:
Rynek
ul. Solna
ul. Sutoris
ul. Kraszewskiego
ul. Bracka
ul.Trudna
ul. Galasa
ul. Niecała
ul.Solna Góra