Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-10-25 14:59:59 przez system

Łapanów uhonorowany za Sportowy Turniej Miast i Gmin

19 października w sali Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się wojewódzkie podsumowanie „XXI I Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016”. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 35 gmin z Małopolski. Zwycięzcom puchary i nagrody wręczali Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kochan Dyrektor Kancelarii Zarządu, Tomasz Urynowicz Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki, Zofia Czupryna – Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Turnieju, Leszek Tytko – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF oraz Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Wśród zaproszonych gości byli burmistrzowie i wójtowie gmin uczestniczących w turnieju. Na uroczystość przybył też Robert Roj – wójt Gminy Łapanów, który odebrał dyplom za zajęcie I miejsca w kraju, puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w województwie małopolskim oraz statuetkę za wybitny wkład w realizację turnieju.

Dyplom za wkład w organizację turnieju otrzymał też Tadeusz Mazur – koordynator samorządowy Gminy Łapanów.

Przypomnijmy - Ideą Sportowego Turnieju Miast i Gmin było zorganizowanie w dniach 26 maja – 1 czerwca jak najwięcej imprez sportowych, w których uczestniczyć będzie jak największa liczba uczestników. Ważnym elementem w punktacji gmin było też przeprowadzenie testu Coopera u jak największej liczby startujących.

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2016 r. wszystkie szkoły, przedszkola, stowarzyszenia kultury fizycznej, domy kultury, animatorzy sportu zorganizowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych imprezy sportowo-rekreacyjne. W Gminie Łapanów zorganizowano w ciągu siedmiu dni 65 imprez sportowo-rekreacyjnych, gier, zabaw i wycieczek - w których uczestniczyło 5210 osób.

Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy test Coopera, w którym uczestniczyło 536 osób. W ostatecznej klasyfikacji Gmina Łapanów zajęła pierwsze miejsce w kraju i województwie – 434 pkt. Nagroda w wysokości 7 000 zł została przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla stowarzyszeń kultury fizycznej z terenu gminy