Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-03-03 13:35:49 przez system

Basen: pokazowe zajęcia Aquacyclingu

7 i 8 marca Łukasz Boda właściciel firmy In Water poprowadzi pokazowe zajęcia Aquacycling. W cenie wejściówki na pływalnię, a 8 marca z okazji Dnia Kobiet jeszcze taniej (wejście dla Pań kosztować będzie w tym dniu TYLKO 1 zł), będzie można doświadczyć czym jest jazda na rowerze zanurzonym w wodzie.

Zajęcia pokazowe będą trwać ok. 20 minut i będą prowadzone wg następującego harmonogramu 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 19.00, 19.30.

Aquacycling to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym realizowana w wodzie na specjalnych rowerach. Grupie ćwiczących towarzyszy dynamiczna muzyka, która wzmacnia motywację ćwiczących do treningu. Jest to oryginalna wszechstronna metoda treningu kolarskiego realizowanego w środowisku wodnym, poprawiająca kondycję fizyczną oraz wspomagająca spalanie tkanki tłuszczowej /od 600 do 1200 kcal na treningu/. Różne rodzaje zajęć dobierane odpowiednio do grupy wiekowej powodują, że zajęcia stają się dostępne dla wszystkich w zależności od potrzeb.

Zajęcia mają także aspekt prozdrowotny, mogą pełnić istotną rolę w procesie rehabilitacji np. w profilaktyce wad kręgosłupa, jego dyskopatii oraz zwyrodnień, w stanach przed i po operacyjnych (np. endoproteza stawu biodrowego, rekonstrukcja więzadeł, przykurcz ścięgna Achillesa). Szczególnie istotne w zajęciach Aquacycling jest to, że dzięki zanurzeniu w wodzie nasze ciało jest odciążone, a opowieści o zbawiennym działaniu środowiska wodnego m.in. na kręgosłup czy stawy, stają się faktem.

Więcej informacji o tym czym jest Aquabike i Hydrocyclig (Aquacycling) znaleźć można na stronie In Water pod adresem http://e-inwater.pl/?page_id=169?