Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-07-01 15:27:22 przez system

Bieg Solny już w sobotę

4 lipca pod patronatem burmistrza Bochni, starosty bocheńskiego oraz wójta Gminy Bochnia odbędzie się cykl charytatywnych imprez, zorganizowanych przez wolontariuszy bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Oraz Dzieciom i Młodzieży „Auxilium”.

Cały cykl obejmuje 3 imprezy:

„I Bieg o Pierścień św. Kingi - junior” pod hasłem „Biegamy i pomagamy” czyli biegi dla dzieci. Rozpoczęcie planowane jest na godz 11.00 na Plantach Salinarnych. Za udział w imprezie każde dziecko otrzyma medal i słodki upominek.
Dla najmłodszych przygotowano również szereg atrakcji towarzyszących, między innymi:
- pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzony przez Państwową Straż Pożarną z Bochni
- warsztaty szachowe organizowane przez Koło Szachowe z Miejskiego Domu Kultury
- miasteczko rowerowe nadzorowane przez bocheńską policję
- gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez wolontariuszy
- różnorodne konkursy; na uczestników czekają liczne nagrody.

Główną atrakcją jest 10-kilometrowy bieg miejski najbardziej urokliwymi ulicami Bochni. Trasa biegu jest nieco wymagająca, ale jednocześnie urozmaicona i widokowo bardzo atrakcyjna. Organizatorzy postarali się pokazać wszelkie walory solnego grodu, zwłaszcza dla osób, które Bochni nie znają. Bieg rozpocznie się o godzinie 14.30 pod szybem Campi bocheńskiej Kopalni Soli. Limit na ukończenie biegu to 90 minut. Na mecie na płycie rynku biegacze otrzymają pamiątkowe medale, zaprojektowane specjalnie na tą okazję przez Jadwigę Żelazny. Będą również nagrody ufundowane przez sponsorów dla zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych: rower, komórki, przepiękne rzeźby w kształcie solnych pierścieni i inne.

Dla wszystkich biegaczy przewidziano gorący posiłek, wejściówkę na basen, możliwość bezpłatnego noclegu w hali sportowej. Zapisy na bieg przyjmowane są na stronie www.chronotex.pl oraz 3 lipca na płycie rynku w godz. 17.00-20.00 i 4 lipca od godz. 11.00 do godz. 13.30 na starcie.

Mecenasem projektu jest firma Werner Kenkel, która wpłaci darowiznę dla fundacji za każdy przebiegnięty kilometr –n zarówno przez uczestnika biegu dziecięcego jak i biegu dla dorosłych.

Ostatnim punktem programu jest Maraton Zumby w godz. 17.00-21.00. Na ustawionej na rynku scenie instruktorki poprowadzą wielki show, którego celem jest pobicie rekordu w ilości bawiących się wspólnie ludzi.

Przez cały czas trwania imprezy wolontariusze będą zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji.

Wszystkie imprezy mają promować aktywność fizyczną oraz walory turystyczne Bochni. Organizatorzy już zapowiadają, że będą to imprezy cykliczne, gromadzące co roku coraz większą liczbę uczestników. Główny cel pozostaje jednak ten sam: pomagać.