Opublikowano: 2016-12-19 23:31:45 przez system

Big win bocheńskich koszykarek

Big win - takiego określenia używają reporterzy zza Oceanu, aby określić bardzo ważne, wysokie i efektowne zwycięstwo. Za takie, zdaniem trenera Rafała Sroki, można uznać spotkanie bocheńskich koszykarek MOSiR z krakowską drużyną Korony.

Mecz został rozegrany w niedzielę 18 grudnia w bocheńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Była to druga kolejka małopolskiej ligi juniorek i druga wygrana podopiecznych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

MOSiR Bochnia - KS Korona SMS Gortat Kraków 80:58 (16:19, 19:14, 24:14, 21:11)

W tym roku zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata został wzmocniony zawodniczkami: Grabską (etatową zawodniczką I ligi Politechniki Kraków), Mazur z Piekar Śląskich i Fiedziuk z Polkowic. Początek spotkania należał właśnie do tych koszykarek, prowadzenie gości 11:4. Pod koniec pierwszejkwarty mosirki odrobiły straty do 3 punktów. Druga kwarta to zdecydowany atak gospodyń. Natalia Mazur zdobyła 13 punktów w ciągu 3 minut (w tym 3 x za 3) - kibice szaleli, Bochnia wychodziła na prowadzenie.

W drugiej połowie meczu bochnianki pokazały mocną obronę. Drużyna Korony miała problemy z dojściem do czystych pozycji. W parze z szybkimi kontrami nasze zawodniczki objęły prowadzenie 59:47. Ostatnia kwarta to ciągle powiększanie prowadzenia. Podłamana drużyna przyjezdnych coraz częściej faulowała i kolejne zawodniczki musiały opuścić parkiet z powodu 5 przewinień. Skuteczne akcje indywidualne Gaby Rak i Aiszy Buczek ustaliły wynik spotkania.

Skład/punkty MOSiR Bochnia: Natalia Mazur 20, Gabriela Rak 17, Aisza Buczek 13,Julia Fortuna 8, Kinga Ochel 6, Aleksandra Poradowska 6, Dominika Dziadoń 5, Gabriela Dziedzic 3, Karolina Przybyła 2, Dorota Świercz, Barbara Mroczek, Kinga Dylowicz.

- Dziewczęta zrobiły to, co powinny - obroniły dom, grając u siebie mówił po spotkaniu trener R. Sroka.- Już nieraz pokazywały, że mogą pokonać każdego. Bardzo dobra skuteczność za 3 punkty, agresywna obrona i zespołowy atak były kluczem do efektownego zwycięstwa.-

Zespół kończy rok kalendarzowy z siódmą wygraną pod rząd, licząc mecze ligi Karpackiej i Juniorek, obejmując w nich I miejsce.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 stycznia tym razem na wyjeździe z Wisłą Kraków.