Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-08-20 22:26:17 przez system

Bike Maraton kolejny raz w Myślenicach

W Myślenicach ósma już w tym sezonie edycja najpopularniejszego cyklu maratonów. 22 sierpnia bazą zawodów stanie się plaża trawiasta w dzielnicy Zarabie. W miasteczku sportowym Bike Maraton poza startem i metą powstanie mini expo Bike Maraton, w którym będzie można obejrzeć kolekcję rowerów i przetestować samochody 4 x 4. Odbędzie się również prezentacja trendów w odzieży kolarskiej.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali dla uczestników trzy specjalnie przygotowane trasy o różnej długości i poziomie trudności:
- Mini - liczący 19 km - to trasa przeznaczona dla wszystkich, którzy posiadają rower, kask i trochę kondycji. Na uczestników tego dystansu czeka podjazd na szczyt góry Chełm, przejazd koło górnej stacji wyciągu krzesełkowego i zjazd, poprzez Stróżę do plaży trawiastej w Myślenicach.
- Mega - 42 km - początkowo wspólnie z dystansem Mini pokonuje podjazd na Chełm by przez Schronisko Kudłacze przejechać na Kamiennik i z powrotem do stacji narciarskiej tak jak Mini.
Dystans Mega z przewyższeniem 1500 m przeznaczony to prawdziwa górska przygoda
- Giga - 64 km - królewski dystans 8 edycji Bike Maraton 2015 dwukrotnie pokonuję pętle na Kamienniku, to prawdziwe górskie wyzwanie dla najlepszych kolarzy górskich w Polsce.

Po starcie dystansów głównych odbędzie się nie mniej emocjonujący Dziecięcy Bike Maraton, czyli bezpłatne zawody dla najmłodszych z trasą wytyczoną na terenie plaży trawiastej. W Dziecięcym Bike Maratonie mogą wziąć udział wszystkie dzieci, posiadające rower i kask.

Zapisy, regulamin oraz szczegółowe informacje na temat edycji Bike Maraton w Myślenicach można znaleźć na stronie www.bikemaraton.com oraz na www.fb.com/BikeMaraton