Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-07-20 02:24:54 przez KacperGlod

BKS Bochnia ma nowego trenera! To były szkoleniowiec Garbarni

Doszło do kolejnej zmiany trenera w drużynie BKS Bochnia. Nowym szkoleniowcem Bocheńskiego został były szkoleniowiec rezerw Garbarnii Kraków.

Marcin Leśniak, który objął ekipę BKS Bochnia tymczasowo na kilka kolejek przed końcem sezonu i wywalczył awans do IV ligi, zdecydował się nie przedłużać umowy z bocheńskim klubem. Jak tłumaczy sam trener, nie byłby w stanie poświęcić się drużynie w 100% w zbliżającej się kampanii. Leśniak pozostanie w BKS jako dyrektor sportowy.

  • Jak wspominałem wcześniej, zespół przejąłem trochę z konieczności. Trener Tajduś podał się do dymisji, a znaleźć trenera na 8 kolejek przed końcem było bardzo ciężko. Ponieważ cały czas jestem w klubie jako dyrektor sportowy i posiadam odpowiednie kwalifikacje, nie pozostało nic innego, jak pomóc ukochanemu klubowi i do czasu znalezienia nowego trenera zająć się drużyną. Misja przeciągnęła się do końca sezonu, dzięki temu mogłem dołożyć małą cegiełkę do awansu do 4 ligi - powiedział Marcin Leśniak. Będąc trenerem wróciły emocje i adrenalina, która towarzyszy przy prowadzeniu drużyn seniorskich. Nie ukrywam, że gdzieś w głowie zapaliło się światełko, żeby nadal zostać na ławce trenerskiej. Jednak po spokojnej analizie podjąłem decyzję, że nie jestem w stanie na 100% poświęcić się prowadzeniu zespołu w 4 lidze, a nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. W klubie oczywiście zostaję ale wracam do swoich wcześniejszych obowiązków - skwitował trener.

Nowym szkoleniowcem BKS Bochnia w sezonie 2023/24 ogłoszony został Damian Rębisz. Trener stawiał swoje pierwsze kroki w roli szkoleniowca w drużynie Iskra Radwanowice, którą objął w sezonie 2016/17. Następnie trenował Skawiniankę Skawina, z którą zdołał wywalczyć awans do IV ligi. Trenował również ekipę Kmity Zabierzów. Ostatnie 2 lata spędził jednak w Krakowie, gdzie był trenerem rezerw Garbarnii Kraków, które zostały przed zbliżającym się sezonem wycofane z rozgrywek.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2023/RebiszInfo.jpg

Świeżo upieczony trener przygotowuje drużynę do zbliżającej się czwartoligowej kampanii. Zespół BKS pod wodzą Rębisza rozegrał już kilka gier kontrolnych, ekipę z Bochni czeka jeszcze m.in. sparing z Legionem Pilzno. Liga rozpoczyna się już niebawem, bo pierwszy mecz sezonu Bocheński rozegra już 5 sierpnia, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Lubaniem Maniowy.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2023/Rebisz.jpg

Fot. BKS Bochnia