Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-09-21 21:55:17 przez KacperGlod

BKS Bochnia z pucharem! Błyskawica Proszówki pokonana

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bochnia zmierzyły się ze sobą ekipy Bocheńskiego Klubu Sportowego i Błyskawicy Proszówki. Bochnianie po emocjonującym starciu zwyciężyli w Proszówkach 2:5.

Finałowe zestawienie było powtórką z lat w 2020 i 2021 - wtedy też w finałach również mierzyły się ze sobą ekipy BKS i Błyskawicy. 2 lata temu mocniejszy okazał się Bocheński, natomiast w ubiegłym roku po karnych wygrała Błyskawica.

Zaraz po rozpoczęciu spotkania do ofensywy przystąpił BKS Bochnia. W dwunastej minucie meczu Hubert Skocz przedarł się lewą stroną w pole karne, otrzymując chwilę wcześniej prostopadłe podanie, a następnie pokonał Mateusza Cieślę otwierając wynik spotkania. Niedługo później, bo już w 29. minucie Błyskawica wyrównała stan meczu po golu Krzysztofa Styrny. Do szatni zawodnicy nie schodzili jednak z rezultatem remisowym. Jeszcze przed przerwą bramkę przywracającą prowadzenie Bocheńskiemu zdobył Mirosław Tabor.

W drugiej części spotkania BKS szukał trzeciej bramki, która pozwoliłaby graczom z Bochni uzyskać nieco więcej kontroli na boisku, by uspokoić mecz. Trener bochnian konsekwentnie wykorzystywał opcje zmian, dając szanse gry rezerwowym. Najbardziej trafiona okazała się zmiana Klaudiusza Pacha, który niedługo po pojawieniu się na boisku, powiększył prowadzenie bochnian na 1:3. Nerwowo zrobiło się w końcówce meczu, kiedy drugi gol Krzysztofa Styrny w 89. minucie przywrócił nadzieję w szeregach proszowian. Nadzieje te jednak rozbił Klaudiusz Pach, który w doliczonym czasie gry zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Na domiar wszystkiego w ostatniej minucie spotkania trafił jeszcze Bartosz Tokarczyk, choć swoje uderzenie rozłożyć musiał na raty, bo początkowo piłka zatrzymała się w kałuży błota przed bramką rywali - tego dnia nad bocheńszczyzną przeszła spora ulewa. Dzięki emocjonującej końcówce ostateczny wynik spotkania to 2:5.

Po zakończeniu spotkania rozpoczęła się ceremonia zwycięzców. Błyskawica otrzymała puchar finalisty oraz czek na kwotę 500 złotych przyznane z rąk działaczy Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni. Następne udekorowani zostali zwycięzcy. Na ręcę kapitana zespołu BKS Bochnia, Mariusza Łyducha, przekazany zostało zwycięskie trofeum oraz czek na 1000 złotych.

Bocheński dzięki zwycięstwu na szczeblu okręgowym, zmierzy się z przeciwnikami w rywalizacji wojewódzkiej. Tam trafić może zarówno na ligowych rywali jak i na zespoły takie jak Wieczysta Kraków.

Błyskawica Proszówki - BKS Bochnia 2:5 (1:2)

Bramki: Krzysztof Styrna 29', 89' - Klaudiusz Pach 70', 90+4'Hubert Skocz 13', 42' Mirosław Tabor, Bartosz Tokarczyk 90+4'

Skład BKS: Cierniak - Grzyb, Jan Mazur, Krzysztof Mazur, Bukowiec, Skocz, Łyduch (C), Pilch, Tokarczyk, Casallas, Tabor

Skład Błyskawica: Cieśla - Pacura, Rzepecki, Gicala, Kwaśniowski, Żelichowski, Karol Filipek, Miękina, Filip Styrna, Krzysztof Styrna, Piotr Filipek