Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-03-12 13:19:40 przez KacperGlod

BKS kończy okres przygotowawczy. Jak wygląda forma zespołu?

Kończy się okres przygotowawczy Bocheńskiego Klubu Sportowego, który już za tydzień powróci do rozgrywek V ligi. W czasie przerwy zimowej zespół rozegrał 9 meczów towarzyskich.

Przygotowania rozpoczęły się już w środku stycznia, kiedy to zawodnicy po powrocie do treningów i przejściu testów motorycznych, zmierzyli się z drużyną Legion Pilzno, występującą na co dzień w podkarpackiej IV lidze. W spotkaniu padł remis 1:1, a jedyną bramkę dla Bocheńskiego zdobył tego dnia były zawodnik Puszczy Niepołomice, Hubert Skocz. Drugi mecz stanowiły derby regionu - Bocheński zagrał z Okocimskim Brzesko, który zdołał utrzymać się w IV lidze. Bochnianie pokonali “Piwoszy” aż 1:5, a dwoma bramkami popisał się Bartosz Tokarczyk. Po golu zdobyli Hubert Skocz, Kacper Musiał i jeden z testowanych graczy. W pierwszej drużynie zadebiutowali juniorzy z rocznika 2007: Szymon Kolasiński i Dawid Goryczko, a także powracający z wypożyczenia z Sobolowa Kamil Węglarz.

W Staniątkach Bocheński zmierzył się z rezerwami Puszczy Niepołomice. Był to sparing dodatkowy, początkowo nie uwzględniony w planie meczów towarzyskich. Do przerwy Puszcza prowadziła 1:0, jednak dzięki dwóm golom Kamila Rynducha, bochnianom udało się zremisować 2:2. Dalej przyszedł czas na sparing z Rabą Dobczyce, czyli drużyną z wielickiej okręgówki. Bochnianie wygrali w Myślenicach 2:3, choć drużyna z Dobczyc sprawiła piłkarzom z Solnego Grodu niemało problemów. Do przerwy prowadzili oni 2:0, w drugiej połowie Bocheński przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki dubletowi Marcina Ochlusta i bramce Patryka Nowaka. W meczu wystąpił również Fabian Nowak, brat Patryka, który dołączył do drużyny w zimowym oknie transferowym.

W świeżo otwartym Gminnym Centrum Sportu w Lisiej Górze Bocheński zagrał z Czarnovią Czarna. Jest to drużyna grająca na co dzień w V lidze podkarpackiej. BKS pokonał rywali ze wschodu aż 1:5, a po dwa trafienia zaliczyli Patryk Nowak i Bartosz Tokarczyk. Jednego gola dołożył jeszcze Hubert Skocz. W zamian zaplanowanego na sobotę meczu z Tarnovią, Bocheński zmierzył się z Słomką Siekierczyna z limanowsko-podhalańskiej ligi okręgowej. W meczu rozgrywanym w Limanowej padł wynik aż 13:0 dla ekipy BKS Bochnia. Strzelcami bramek okazali się: Patryk Nowak x3, Fabian Nowak x2, Marcin Ochlust x2, Kacper Musiał x2, zawodnik testowany x2, Mariusz Łyduch, Daniel Bukowiec.

Porażka przytrafiła się jednak tydzień później w spotkaniu z IV-ligowym zespołem Wierchy Rabka. Mimo trafienia Kamila Rynducha otwierającego wynik meczu już w 2. minucie spotkania, Wierchy wyszły z tego starcia zwycięsko, pokonując zespół z Bochni aż 4:1. W następnym meczu BKS zagrał z Pcimianką Pcim, z którą zremisował 1:1. Bramkę dla BKS zdobył Marcin Ochlust, który pewnie wykorzystał sytuację z rzutu karnego. W ostatnim meczu przygotowawczym BKS zmierzył się na stadionie sądeckiej Zawady z ekipą ULKS Korzenna. Bocheński pokonał rywali z ligi wygrywając 1:5. Gole dla bocheńskiego zdobywali P. Nowak, Ivan Levkin, Hubert Skocz, Bartosz Tokarczyk i Mirosław Tabor, który powrócił do gry na jesień po ciężkiej kontuzji.

W czasie serii gier kontrolnych trener Tajduś miał okazję sprawdzić możliwości kilku testowanych graczy. Spośród nich szeregi BKS zasilili na stałe: Fabian Nowak, Mateusz Rolewicz, Kamil Kieroński i Ivan Levkin. Bocheński Klub Sportowy powróci do rozgrywek V ligi już w najbliższą sobotę 18 marca. O godzinie 14:30 BKS podejmie drużynę Orkana Szczyrzyc. Mecz przy Parkowej 3 będzie otwarty dla kibiców, bilety na to spotkanie zakupić będzie można w kasach przy wejściu na stadion.