Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-08-04 17:31:08 przez KacperGlod

BKS z dobrą formą w przedsezonowych sparingach

Przygotowania do nowego sezonu trwają. Drużyna Bocheńskiego skrupulatnie trenuje pod okiem Wojciecha Tajdusia przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Efektem tego są mecze sparingowe, z czego większość udało się drużynie z Bochni wygrać.

W weekend 13-14 sierpnia pierwsza kolejka zainauguruje nowy sezon 2022/23 w rozgrywkach V ligi. Bocheński zmierzy się na początek w wyjazdowym starciu z drużyną Orkana Szczyrzyc. Cele klubu z Bochni na ten sezon są ambitne, jednak żeby je osiągnąć, drużyna potrzebuje czasu, by zapoznać się z przygotowaną przez trenera taktyką oraz nowymi zawodnikami, którzy dołączyli do zespołu. W tym celu zaplanowano kilka meczów towarzyskich, w których Bocheński zmierzył się z rywalami począwszy od klasy okręgowej przez V i IV ligę.

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2022/BKS_sparingi_%281%29.jpg

Pierwszym rywalem BKS okazał się KS Krokus Przyszowa. Zespół dwa ostatnie sezony spędził w lidze okręgowej, gdzie w ubiegłej kampanii uplasował się na 9. pozycji. W tym spotkaniu BKS pewnie pokonał sparingpartnera 4:2. Dwie bramki zdobył Kacper Musiał, a po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Mariusz Łyduch i Krystian Lewicki. W kolejnym meczu Bocheński zagrał z klubem, który jeszcze kilka lat temu występował na poziomie III ligi. Mowa tutaj o Szreniawie Nowy Wiśnicz. Zespół od kilku sezonów występuje w klasie okręgowej. Bocheński otworzył swój worek z bramkami, pokonując rywali aż 9:0. Część z bramek zdobyta została także przez zawodników testowanych przez trenera.

22 lipca Bocheński zagrał z Łososiem Łososina Dolna. Zespół z Solnego Grodu zaliczył kolejne zwycięstwo pokonując rywali 4:2. Trzy z bramek zdobyte zostały przez zawodników, którzy dołączyli do drużyny - dwa gole zdobył Daniel Bukowiec, trafienie dołożył także Patryk Nowak, który przybył do niebiesko-biało-czerwonych ze słopnickiego Sokoła. Jeszcze jedno trafienie dołożył Mariusz Łyduch.

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2022/BKS_sparingi_%282%29.jpg
W trakcie okresu przygotowawczego przytrafiła się również porażka. Miało to miejsce w meczu z Okocimskim Brzesko, który zdołał utrzymać się na szczeblu IV ligi. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Piwoszy. Jedyną bramkę w tym meczu dla BKS zdobył Krystian Lewicki. Lipiec zamknął mecz z Tempo Białka. Jest to ekipa, przeciwko której Bocheński będzie mierzył się w tegorocznych piątoligowych rozgrywkach. Wyjazdowy mecz został wygrany przez bochnian 3:1, a golami popisal się Daniel Bukowiec, Kacper Musiał oraz Vlad Lisovenko.

Na zakończenie przygotowań Bocheński zagrał z pobliską ekipą z Muchówki. Mecz z Ceramiką zakończył się pokaźnym zwycięstwem BKS 7:0. Dubletem popisali się nowi piłkarze Bocheńskiego; Patryk Nowak, Klaudiusz Pach oraz jeden z testowanych graczy. Jeszcze jedną bramkę dołożył Mariusz Łyduch.

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2022/BKS_sparingi_%284%29.jpg

Choć ligowe zmagania rozpoczną się 13 sierpnia, Bocheński zdołał już zainaugurować sezon grą w Pucharze Polskim. W II rundzie pucharowej na szczeblu Podokręgu Bochnia, BKS zagrał z rezerwami GKS Drwinia. Ekipa Wojciecha Tajdusia zwyciężyła w tym spotkaniu 1:0, a jedyną bramkę w meczu zdobył Santiago Casallas - nowy gracz BKS, który dołączył do drużyny prosto z Kolumbii. Po meczu rozegranym w Świniarach w następnej rundzie będzie miała miejsce nietypowa sytuacja - zagrają ze sobą bezpośrednio drużyny BKS Bochnia i BKS Oldboys, które zdołały uzyskać awans do ćwierćfinału.

Zobacz też:

Wojciech Tajduś: W Bochni zawsze był głód futbolu

Fot. K.Głód, K.Flesz