Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-09-13 08:23:32 przez system

Bochnia (tradycyjnie) najlepsza w Krynicy

Tradycyjnie na zakończenie krynickiego Forum Ekonomicznego odbywa się w tym mieście Festiwal Biegowy, skupiający najlepszych biegaczy z kraju – i nie tylko. Tradycyjnie też uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego nie mieli sobie równych w swojej konkurencji.

Był nią Bieg Małopolski, rozgrywany na dystansie 600 metrów. Reprezentanci naszych szkół (I i II Liceum Ogólnokształcące, zespoły szkół nr 1 i 2, Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) w liczbie blisko 60 osób zdominowali te zawody, zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców.

Wśród pań najlepsza okazała się Aneta Kolarz z II LO, która z wynikiem 2 min. 1,70 sek. pokonała w finale Aleksandrę Bratek z I LO i swoją szkolna koleżankę Izabelę Osyszko.

W konkurencji męskiej zwyciężył uczeń z I LO, Arkadiusz Gorczyca (czas 1 min. 42,05 sek.) przed Błażejem Bajerem z Zespołu Szkół nr 1 i Kacprem Sądlem z II LO.

Cała szóstka, oprócz satysfakcji, otrzymała też nagrody rzeczowe, które wręczali: Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego i Stanisław Bisztyga, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Info: Starostwo Powiatowe