Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-05-23 20:03:12 przez system

Bochnianie dopisali na Zlocie Rowerowym

Aż 80 osób z Bochni – rodziców i dzieci - wzięło udział w XVII Małopolskim Gwiaździstym Rodzinnym Zlocie „Rowerem po zdrowie” przy Zamku Królewskim w Niepołomicach.

20 km trasa wiodła przez Chodenice, most wiszący na Rabie, dalej przez Puszczę Niepołomicką aż do gościnnych Niepołomic. Zaletą trasy była wspaniała przyroda na wyciągnięcie ręki oraz równa trasa.

Na miejscu na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji oraz ciepły posiłek. Na murawie parkuru miały okazję zaprezentować się lokalne zespoły artystyczne.

Burmistrzowie i wójtowie gmin brali udział w konkurencjach VIP. Natomiast każdy z uczestników mógł wziąć udział w indywidualnych konkurencjach dostosowanych do wieku. Można było zwiedzić Zamek Królewski oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa.

W zlocie brały udział osoby z Bochni, Brzeska, Drwini, Łapanowa, Dobczyc, Krakowa, Kłaja, Tarnowa, Szczurowej, Wadowic i Koszyc. Nasza, bocheńska grupa była najliczniejsza!

Organizatorami Zlotu byli: Małopolskie TKKF oraz małopolskie gminy, w tym Miasto Bochnia. Tegoroczny zlot odbył się pod honorowym patronatem Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Foto z http://wiadomosci.niepolomice.eu