Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-02-20 13:27:56 przez system

Bochnianie wygrali z Rzeszowem w III lidze seniorów

W sobotę 18 lutego zespół szczypiornistów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozpoczął rozgrywki w III Małopolskiej Lidze Seniorów. W inauguracyjnym, wyjazdowym meczu pokonał Juvenię Rzeszów 30:28.

W ocenie trenera Marcina Leśniaka, który w tym spotkaniu opiekował się naszym zespołem (w zastępstwie za Piotra Węgrzyna), drużyna bochnian w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Trzeba bowiem podkreślić, iż nasz zespół składa się z zawodników w wieku juniorów. W pierwszym meczu wystąpiliśmy w okrojonym składzie, z dwoma skrzydłowymi Przemkiem Muchą i Mateuszem Trojanowskim. Brakowało Michała Budzyna, i Kacpra Lipiny - na ich pozycji grali inni. - Należy przyznać, że cały mecz grany był pod dyktando gospodarzy, którzy wygrywali nawet różnicą pięciu trafień, ale w drugiej połowie zaczęliśmy lepiej spisywać się w obronie - mówi szkoleniowiec M. Bożek. - Najskuteczniejszym zawodnikiem był Michał Dobrzański, który w tym dniu zanotował aż 15 trafień. Duża zasługa też Mateusza Łąckiego, naszego bramkarza, który po błędzie Iwa Stopczyńskiego obronił sytuację sam na sam, która mogła doprowadzić do remisu w tym spotkaniu.-

Skład MOSiR Bochnia:
- w bramce: Grzegorz Drzazga i Mateusz Łącki,
- rozgrywający: Michał Dobrzański 15, Iwo Stopczyński 7, Oliwer Choma 1, Filip Fasuga 1, Wiktor Czubala 3, Karol Kram 1, Paweł Waśniowski 1, Jakub Pagacz, Przemek Mucha 1, Mateusz Trojanowski, Łukasz Drabik, Krzysztof Goliński (kontuzjowany - więc jako widz).

Druga kolejka MLS zostanie rozegrana już w najbliższą niedzielę 26 lutego 2017 r. Gościć wówczas będziemy LUKS Skrzyszów. Zapraszamy kibiców do hali I LO w Bochni przy pl. ks. Czaplińskiego 1. Początek spotkania o godz. 12.00.
W następnych kolejkach bochnianie walczyć będą z takimi drużynami jak: PMOS Busko Zdrój, AZS AGH Kraków, PMOS SPR Libiąż, Piast Skawina, Wiertmet Libusza, PM MPEC Tarnów, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków, Kusy Kraków, Handbalove Busko.

==================================================================================================================================================================================================================================================