Opublikowano: 2016-05-09 12:02:46 przez system

Bochnianki mistrzyniami Małopolski w koszykówce

6 maja odbyły się w Tarnowie Gimnazjalne Zawody Wojewódzkie w Koszykówce Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się pięć najlepszych zespołów z turniejów rejonowych. W finale wystąpiły gimnazja: z Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Libiąża i Bochni.

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, a mecze trwały 2 x 8 min. W pierwszym swoim pojedynku dziewczęta z Bochni zdeklasowały zespół z Nowego Targu.

Gimnazjum nr 1 Bochnia - Gimnazjum nr 2 Nowy Targ 43 : 4

Punkty dla Bochni zdobyły: Aisza Buczek 4, Julia Fortuna 6, Dominika Dziadoń 4, Natalia Mazur 6, Kinga Ochel 6, Ola Poradowska 5, Kamila Puławska 2, Gabriela Rak 8.

Kolejny mecz to było spotkanie z gospodarzem zawodów - drużyną z Tarnowa. Od pierwszego gwizdka sędziego zaczęła się twarda i nieustępliwa walka. Bochnianki przez cały mecz utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, jednak losy spotkania do ostatnich minut nie były pewne. Bardzo dobre zawody rozegrała nasza podkoszowa Dominka Dziadoń, która zdobyła 12 punktów co ostatecznie dało zwycięstwo bocheńskiej Jedynce.

Gimnazjum nr 1 Bochnia - Gimnazjum nr 2 Tarnów 35 : 26

Punkty: Aisza Buczek 5, Dominika Dziadoń 12, Natalia Mazur 6, Ola Poradowska 5, Kamila Puławska 1, Gabriela Rak 4.

Trzeci mecz odbył się z Gimnazjum z Libiąża. Dziewczęta po raz kolejny rozegrały bardzo dobre spotkanie i tym razem gładko zwyciężyły.

Gimnazjum nr 1 Bochnia - Gimnazjum nr 1 Libiąż 53 : 11

Punkty: Aisza Buczek 4, Julia Fortuna 6, Dominika Dziadoń 1, Natalia Mazur 4, Edyta Rudnik 9, Kinga Ochel 14, Ola Poradowska 3, Gabriela Rak 2, Karolina Przybyła 4, Gabriela Dziedzic 6.

Ostatni pojedynek Gimnazjum nr 1 w Bochni rozgrywało z zespołem Nowego Sącza. Tak się złożyło, że drużyna przeciwna również nie doznała porażki w tych zawodach. Był to więc bezpośredni mecz o tytuł Mistrza Małopolski! Dziewczęta z Bochni po nerwowym początku weszły w odpowiedni rytm i z minuty na minutę grały co raz lepiej, (szczególna zasługa trio Poradowska-Mazur-Rak). Druga część spotkania to była dominacja bochnianek i pewna wygrana.

Gimnazjum nr 1 Bochnia - Gimnazjum nr 9 Nowy Sącz 37 : 11

Punkty: Aisza Buczek 2, Julia Fortuna 2, Dominika Dziadoń 2, Natalia Mazur 6, Ola Poradowska 8, Kamila Puławska 5, Gabriela Rak 10.

Skład drużyny: Aisza Buczek, Natalia Mazur, Dominika Dziadoń, Gabriela Rak, Edyta Rudnik, Aleksandra Poradowska, Kamila Puławska, Kinga Ochel, Karolina Przybyła, Dorota Świercz, Julia Fortuna,Gabriela Dziedzic, Weronika Mól, Gabriela Czekaj, Emanuela Lekka. Trenerzy: Krzysztof Kieroński i Rafał Sroka.

Zwycięstwo w finale wojewódzkim zapewniło bochniankom awans do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się 16-19 czerwca w Kołobrzegu i w którym uczestniczyć będzie szesnaście najlepszych drużyn z całej Polski.

Należy nadmienić że wszystkie uczennice na co dzień trenują w sekcji koszykówki MOSiR Bochnia i uczęszczają do klasy usportowionej o profilu koszykówka dziewcząt w Gimnazjum nr 1 w Bochni.