Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-11-21 19:15:53 przez system

Bochnianki nie zwalniają w Lidze Karpackiej

W niedzielę 20 listopada drużyna MOSiR Bochnia podejmowała na swojej hali zespół ze Słowacji BKD Michalovce.

Bochnianki miały plan na ten mecz - szybko w ataku i mocno w obronie, i tak też się stało. Większość punktów zdobywanych był0 w kontrataku, w czym brylowały: Gabriela Rak, Julia Fortuna i Ola Poradowska. Mimo, że pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 22-16, to w trzech następnych przewaga MOSiR była bezdyskusyjna. - Dobry mecz w wykonaniu dziewcząt, szybkie tempo gry, to co chcemy grać - mówił po spotkaniu zadowolony trener bochnianek Rafał Sroka. - Bardzo dobra skuteczność i mnóstwo przechwytów pozwoliło panować nad przebiegiem spotkania. Dziewczęta, szczególnie rezerwowe, odrobiły zadanie domowe z poprzedniego spotkania i 10 z 12 zapisało w protokole zdobycze punktowe, a wszystkie zagrały na miarę swoich możliwości - podkreśla szkoleniowiec.

Bardzo dobrze pod koszami sprawowały się Aisza i Dominika, które całkowicie zdominowały "deskę".

MOSiR Bochnia - BDK Michalovce 91:44 (22:16,24:7,25:10,20:11)

Skład/punkty MOSiR Bochnia: Gabriela Rak 21, Julia Fortuna 16, Aleksandra Poradowska 16, Aisza Buczek 14, Dominika Dziadoń 5, Dorota Świercz 5, Natalia Mazur 5, Karolina Przybyła 4, Kinga Ochel 3, Karolina Bojan 2, Barbara Mroczek, Kinga Dylowicz.
Trenerzy: Rafał Sroka, Krzysztof Kieroński

Drużyna MOSiR Bochnia z bilansem 4 – 0 prowadzi w tabeli ligi.

Kolejne spotkanie w Lidze Karpackiej bochnianki rozegrają również u siebie, tym razem 4 grudnia gościć będą drużynę SSK Stara Lubownia. Początek godzina 13.00. Miejsce: Hala Widowiskowo – Sportowa przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni.