Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-12-05 23:36:08 przez system

Bochnianki za mocne dla koszykarek Starej Lubovni

W niedzielę 4 grudnia odbyła się 5 kolejka ligi słowacko-polskiej. Tym razem gościliśmy drużynę ze Starej Lubowni.

Mosirki od początku wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, jednak doświadczona drużyna przyjezdnych nie chciała łatwo przekazać palmy pierwszeństwa. Oddając w całym meczu aż 9 celnych trójek, ciągle utrzymywały się w grze. - Mecz rozpoczął się po naszej myśli - mówił po spotkaniu Rafał Sroka trener bochnianek. - Niestety czasami pozwalaliśmy sobie na chwilę rozprężenia i zamiast systematycznie powiększać przewagę, to prowadzenie 15 czy 20 punktowe trwoniliśmy w zaskakującym tempie.- Na szczęście kiedy gospodynie wciskały gaz do dechy drużyna przeciwna nie miała na to odpowiedzi. - Spotkanie w naszym wykonaniu było na przyzwoitym poziomie - mówi trener. - Cieszy wygrana, choć do naszego poziomu brakowało kilku szczegółów. Cieszy dobra dyspozycja rzutowa za 3 Natalii Mazur (3 na 3) oraz dobre powadzenie gry przez Gabrielę Rak i Ole Poradowską.-

Skład / punkty MOSiR Bochnia: Gabriela Rak 23, Aleksandra Poradowska 13, Aisza Buczek 13, Natalia Mazur 11, Dominika Dziadoń 6, Dorota Świercz 4, Julia Fortuna 4, Kinga Ochel 2, Kinga Dylowicz, Weronika Mól, Barbara Mroczek, Gabriela Dziedzic.

MOSiR Bochnia - SKK Basket Stara Lubownia 76:60 (20:13, 17:10, 16:18, 23:19)

MOSiR Bochnia w lidze legitymuje się pięcioma wygranymi. Bochnianki nie mają żadnego przegranego spotkania i prowadzą w klasyfikacji.

Dziewczęta przez kolejne dwa tygodnie rozegrają mecze u siebie. Będą to spotkania w ramach rozpoczynającej się małopolskiej ligi juniorek: 10 grudnia o godz. 12.30 z UKS Żak Nowy Sącz oraz 18 grudnia o godz. 13.00 z KS Koroną Gortat. Spotkania rozegrane zostaną w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego 32 w Bochni.