Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-04-20 21:39:28 przez system

Boxing Night Tarnów – wieczór bokserskich wrażeń

7 maja boks zawodowy w najlepszym wydaniu powróci do Tarnowa po ponad ośmiu latach przerwy. Kibice zgromadzeni w hali sportowo-widowiskowej "Jaskółka" w walce wieczoru będą mogli dopingować swojego ulubieńca - zaliczanego do europejskiej czołówki wagi półciężkiej Dariusza Sęka.

29-letni tarnowianin w ubiegłym roku zdobył regionalny pas mistrzowski prestiżowej federacji WBC, a niedawno uzyskał status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Unii Europejskiej. Zanim Dariusz Sęk ruszy na podbój europejskich ringów, musi wygrać w Tarnowie.

- To dla mnie wyjątkowy występ, mieszkałem w Tarnowie przez 25 lat mojego życia. Jako nastolatek mocno byłem zżyty ze środowiskiem kibicowskim i liczę na to, że dopingu na trybunach podczas tej gali nie zabraknie - zapowiada podopieczny trenera Andrzeja Gmitruka.

W Tarnowie pierwszy tegoroczny występ zaliczy również mistrzyni Europy wagi półśredniej Ewa Piątkowska. 31-letnia "Tygrysica" po ubiegłorocznych sukcesach, w najbliższych miesiącach chce sięgnąć po mistrzostwo świata. Zwycięstwo w Tarnowie przybliży ją do tego celu.

Sympatykom szermierki na pięści w "Jaskółce" pokażą się również m.in. najwyżej notowany w światowych rankingach pięściarz wagi super średniej Przemysław Opalach, nadzieja polskiej wagi półciężkiej - Paweł Stępień oraz obdarzony świetnymi warunkami zawodnik wagi ciężkiej - Krzysztof Kosela.

Bilety na galę w Tarnowie dostępne są na platformie ebilet.pl oraz w salonie Empik w Gemini Park Tarnów. Organizatorami imprezy są grupy bokserskie AG Promotion oraz Sferis KnockOut Promotions.