Opublikowano: 2021-12-02 14:09:47 przez KacperGlod

BSF wygrał Derby Małopolski

Futsalowy zespół BSF Bochnia pokonał na wyjeździe w derbowym starciu ligowym drużynę Unii Tarnów wynikiem 2:5. Zwycięstwo bocheńskiej ekipy w Tarnowie jest 10. z rzędu zwycięstwem w tym sezonie.

W pierwszym fragmencie meczu dominowała drużyna Unii. Najpierw po rozegraniu rzutu rożnego Fryś przymierzył dokładnie pod poprzeczkę, a po chwili Sojda ulokował piłkę w siatce. Trener BSF Klaudiusz Hirsch poprosił o czas i to był kluczowy fragment tych zawodów, który doprowadził do odwrócenia losów spotkania. Goście zmobilizowali się i szybko odrobili straty. W 9 minucie Tijerino wznowił grę z kornera, na bramkę przymierzył Łękawa, a lot piłki przeciął Palonek, który w debiutanckim występie zdobył premierową bramkę. Chwilę później piłkę błyskawicznie wymienili Cabalceta z Budzynem i ten pierwszy nie dał szans bramkarzowi, doprowadzając do wyrównania. Na remisie BSF nie spoczął i tak też dwie minuty później Matras dokładnie dograł do Wędzonego, a ten oddał znakomite uderzenie. Pomimo, że bramkarz wiedział, gdzie zawodnik gości odda strzał, to nie miał szans na skuteczną interwencję. Teraz opiekun Unii poprosił o czas i przyznać trzeba, że gospodarze mogli co najmniej wyrównać. Wykonywali trzy przedłużane rzuty karne, mieli trzy stuprocentowe szanse, ale albo pudłowali, albo znakomicie interweniował Burzej. Na ostatnie dwie minuty gry w I połowie trener Hirsch posłał na plac wyjściową czwórkę. Dało to efekt w postaci dwóch goli. Najpierw ponownie Cabalceta z Budzynem wymanewrowali obronę rywala, a tuż przed końcową syreną Cabalceta dokładnie obsłużył Wędzonego. Więcej bramek w derbach nie padło, gospodarze próbowali walczyć wycofując bramkarza, ale wynik nie uległ zmianie.

BSF przewodzi w grupie południowej I ligi futsalu. Po 10 kolejkach Bochnianie mają komplet 30 punktów, a drugie AZS UŚ Katowice traci do lidera z Solnego Grodu aż 9 punktów. Warto wspomnieć, że ekipa z Bochni nie przegrała żadnego meczu od ponad roku!

Unia Tarnów - BSF ABJ Bochnia 2-5 (2-5)
Bramki: Fryś 3', Sojda 8' - Palonek 9', Wędzony 12', 20', Cabalceta 10', 19'.
BSF: Burzej - Cabalceta, Matras, Wędzony, Budzyn - Zając, Łękawa, Palonek, Maślak, Tijerino, Matlęga, Jaszczyński, Kolanowski, Musiał.