Opublikowano: 2016-03-30 13:55:41 przez system

Celne oko bocheńskich strzelców

W dniach 17-20 marca w Siedlcach Polski Związek Strzelectwa Sportowego prowadził ogólnopolskie zawody strzeleckie dla juniorów młodszych i młodzików pod nazwą „Zlot Orlików”. Jest to przegląd najmłodszych talentów z całej Polski w stosunkowo wymagających warunkach, ponieważ zawodnicy strzelają dwukrotnie w ciągu dwu dni, a finały odbywają się w trzecim dniu. Z Bochni na te zawody pojechało 5 dziewcząt i uzyskały bardzo wysokie wyniki.

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego w kategorii młodziczek w pierwszym dniu zwyciężyła Małgorzata Paprota – 299,0 a Katarzyna Szęszoł zajęła V miejsce z dobrym wynikiem 290,0. W drugim dniu zawodów Katarzyna Szęszoł uplasowała się na IV miejscu (296,0), a Małgorzata Paprota była VI – (290,0). Natomiast w finale (finał to „gra nerwów”, bo każdy strzał musi być oddany w czasie nie dłuższym niż 50 sekund) Małgosia Paprota zajęła II miejsce za Justyną Job (Wawel Kraków). Różnica między zawodniczkami wynosiła zaledwie 0,1 pkt.

W strzelaniu z pistoletu w kategorii juniorek młodszych, zarówno w pierwszym jak i drugim dniu zawodów zwyciężyła Barbara Waśko (370 i 368).

Julia Gniewek strzelająca w tej konkurencji zajęła IV i VII miejsce, a Alicja Seweryn dwukrotnie zajęła VI miejsce. W strzelaniu finałowym trzecie miejsce zajęła Julia Gniewek, a czwarte Alicja Seweryn.

W tym samym czasie w Krakowie na strzelnicy Wisły strzelany był VIII Memoriał Olimpijski im. płk. Franciszka Brożka, w którym uczestniczyło dwóch zawodników „Promienia”.

W kategorii seniorów Mieczysław Kapcia w strzelaniu z karabinka (testował najnowszy hit sezonu karabinek Anschutz 9015) wywalczył drugie miejsce (590,7), a w strzelaniu z pistoletu w kategorii juniorów młodszych Krzysztof Kokoszka nie dał żadnych szans rywalom i zajął pierwsze miejsce (358).