Opublikowano: 2015-12-21 12:41:47 przez system

Contimax MOSiR Bochnia wiceliderem!

Z radością nasi siatkarze czekają na przerwę świąteczną. Mają ku temu powody - wspięli się na pozycję wicelidera! Takie miejsce zajęli w tabeli po ostatnim, rozegranym w roku 2015, wyjazdowym meczu z Avią Świdnik.

ASPS Avia Świdnik & Contimax MOSiR Bochnia 1:3 (30:32, 25:23, 23:25, 19:25)

Bochnianie, trenowani przez Roberta Banaszaka, niewątpliwie byli faworytami tego spotkania. Początek meczu nie był jednak jednoznaczny. Podczas pierwszej partii drużyna gospodarzy miała bardzo dużo zapału, doprowadzała do remisu i wynik trudno było przewidzieć. Ostatecznie jednak pierwszego seta zakończyliśmy na przewagi zwycięsko 32:30.

W poprzednich meczach drugi set też należał do nas. Tym razem było odwrotnie i na pewno nie spodziewaliśmy się tego. Ta partia nie tylko momentami należała do Świdnika. Miejscowi zamknęli ją wygraną 25:23.

Już wiedzieliśmy, że Avia naprawdę się stara i mimo dalekiej pozycji w tabeli gra dobrze. Nie starczyło im jednak sił w trzecim secie, a zupełnie odpłynęły one w zamykającym spotkanie, czwartym. Wtedy to nasi siatkarze zwyciężyli znaczącą przewagą 25:19.

Wyniki pozostałych spotkań 12. kolejki w grupie 6:
PZL Sędziszów & TSV Sanok 0:3 (19:25, 15:25, 22:25)
LKPS Pszczółka Lublin & Błękitni Ropczyce 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 20:25)
Neobus Niebylec & Karpaty Krosno 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:23)
AKS V LO Rzeszów & Wisłok Strzyżów

Na to, iż zajęliśmy w tabeli miejsce wicelidera miał również wpływ zwycięski wynik meczu Niebylca z Karpatami.

850:991

- Kończymy 2015 rok na dobrym, drugim miejscu - podsumował skromnie ten etap gry trener Contimax-u Robert Banaszak. - Gra układa nam się z meczu na mecz coraz lepiej. Teraz czeka nas przerwa świąteczna, mamy nadzieję, że nie wybije nas ona z rytmu. Przed nami bowiem bardzo mocny przeciwnik, którego skład jest właściwie na poziomie pierwszoligowym.- powiedział rener o kolejnym, czwartym, już w ramach II rundy spotkaniu wicelidera i lidera rozgrywek Contimax MOSiR Bochnia & TSV Mansard TransGaz Travel Sanok.

Zapraszamy na ten mecz 9 stycznia 2016 roku do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Początek spotkania o godzinie 16.30. - Nie pozostaje nam nic innego niż wygrać - podkreśla R. Banaszak. - Zresztą zawsze z takim założeniem wychodzimy na parkiet.