Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-07 12:49:45 przez system

Contimax MOSiR II rundę rozpoczyna od zwycięstwa

W sobotę 5 grudnia siatkarze Contimax MOSiR Bochnia wyjechali na trudny mecz z Neobusem. Wygrali go 3:1, czym w pełni zrewanżowali się za inauguracyjne spotkanie, które przegrali z Niebylcem w I rundzie na własnym parkiecie 2:3.

Przeciwnik nie należał do łatwych – wyprzedzał bochnian o jedno miejsce. Wszyscy więc przygotowywali się na ciężkie spotkanie. Mecz na początku wyglądał na wyrównany, ale bochnianie zaczęli powiększać swoją przewagę i pierwszy set należał do nich. Podobnie drugi. W trzecim gospodarze wprowadzili dość duże zmiany na parkiecie i "świeża krew" wyszła im na dobre. Wyraźnie zmęczonych podstawowych graczy trener MOSiR-u Robert Banaszak zmienił na rezerwowych. Mimo, iż trzeci set Contimax przegrał, to chwilowy odpoczynek bocheńskim graczom był potrzebny.

W czwartej części na początku dominowali jeszcze gospodarze, ale w końcówce wynik oscylował już wokół remisu. Wszystko zmierzało do gry na przewagi. Doskonale spisywał się blok Contimax-u i ostatecznie, mimo iż było troszkę nerwowo, czwarty set wygraliśmy. - Jestem bardzo zadowolony - mówi trener Contimax MOSiR Bochnia R. Banaszak i wylicza kolejno atuty tego spotkania - Pierwszy set był całkowicie pod naszą kontrolą. Sprawdziliśmy się w ataku. Zagrywkami próbowaliśmy zmusić przeciwników do popełnienia błędu. Bardzo dobrze pracowaliśmy też w obronie.-

Za najlepszego zawodnika meczu uznano przyjmującego Pawła Samborskiego.

KS SMS Neobus Niebylec & Contimax MOSiR Bochnia 1:3 (21:25, 21:25, 25:18, 27:29)

Contimax MOSiR wystąpił w składzie: Mateusz Jarzyna, Paweł Samborski, Konrad Stajer, Dawid Konieczny, Roman Kącki, Jakub Zmarz, Bartosz Luks (libero), Jakub Habel, Szymon Ściślak, Wiktor Wysocki, Marcin Góra.

Neobus Niebylec: Kwiecień, Wiczkowski, Środa, Kozdroń, Pszonka, Matuła, Głód (L) oraz Zieliński, Sąpór, Procanin, Jakóbski, Podulka.

Wyniki pozostałych spotkań 10. kolejki:
PZL Sędziszów & Avia Świdnik 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)
LKPS Pszczółka Lublin & TSV Sanok 0:3 (21:25, 17:25, 19:25)
AKS V LO Rzeszów & Błękitni Ropczyce 2:3 (19:25, 25:15, 25:19, 21:25, 5:15)
Wisłok Strzyżów & Karpaty Krosno 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Contimax MOSiR Bochnia, wygrywając mecz w Niebylcu, wspiął się w tabeli na trzecie miejsce. Dla Neobusa była to tym bardziej dotkliwa porażka, iż nie zdobywając żadnego punktu, spadł on o dwa miejsca. Jak zmieniła się sytuacja pozostałych zespołów? Największy awans miała Avia Świdnik, która z ostatniego dziesiątego miejsca wspięła się na siódme. O jedno pospadały: Wisłok, Sędziszów i Rzeszów.

Drugi mecz II kolejki II rundy odbędzie się w Bochni. Będziemy mieli przyjemność kibicować siatkarzom Contimax-u 12 grudnia kiedy to przyjedzie do nas zespół LKPS Pszczółka Lublin. Początek spotkania o godz. 16.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Ks. J. Poniatowskiego 32.

Bieżące informacje na temat drużyny dostępne są na Facebooku Contimax MOSiR Bochnia - piłka siatkowa