Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-01-29 11:34:27 przez system

Do Otyliady pozostało już tylko 44 dni

Już tylko 44 dni dzieli nas od największej amatorskiej imprezy pływackiej, jaką jest III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada’2016. Maraton odbędzie się na 42 krytych pływalniach w nocy z 12 na 13 marca. Organizatorzy spodziewają się, że w tegorocznej edycji Otyliady weźmie udział ponad 3 tys. uczestników.

Przed rokiem na 38 basenach 2324 uczestników przepłynęło w sumie 8746 km. Aktualnymi rekordzistami Otyliady są ubiegłoroczni zwycięzcy Mateusz Fajfer i Maciej Ogrodnik, którzy na pływalni w Strzelinie w woj. dolnośląskim przepłynęli 35 km.

Jednak nie o rekordy chodzi organizatorom maratonu. Anita Garncarz – dyrektor Biura Organizacyjnego Otyliady podkreśla, że impreza odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zachęcić Polaków, by poprzez sport inwestowali w swoje zdrowie, a pływanie jest najtańszą do uprawiania dyscypliną. Potwierdzeniem tego jest rosnące zainteresowanie maratonem. Dla jednych Otyliada jest zabawą, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości. Dowodzi tego rozpiętość wiekowa uczestników. Najstarszy, mając 84 lata, przepłynął w ub. roku 13 km, a najmłodsza 7-miesięczna włocławianka przed dwoma laty przepłynęła na plecach taty 300 metrów.

Podobnie jak w poprzednich Otyliadach najlepsi uhonorowani zostaną medalami i dyplomami. Na każdej pływalni najmłodsza dziewczynka i najmłodszy chłopiec otrzymają maskotki-foczki Otylki. Nagrodzone też zostaną najliczniejsze rodziny.

Zapisy do udziału w III Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim odbywają się od listopada poprzez stronę internetową www.otyliada.pl i potrwają do 14 lutego. Każda osoba zapisana w ten sposób, ma zagwarantowany udział w Otyliadzie oraz pamiątkowy identyfikator i certyfikat uczestnictwa. Także w dniu imprezy będzie można przystąpić do udziału w Otyliadzie, ale tylko na tych pływalniach, które będą dysponowały jeszcze wolnymi miejscami.

W tegorocznej edycji zawodów uczestniczy Kryta Pływalnia im. Jana Kota.