Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-15 14:46:48 przez system

Dobre wyniki strzelców z Bochni

W dniach 11-12 marca na strzelnicy TS Wisła prowadzone były strzelania w XIV Memoriale Olimpijskim im. płk. Franciszka Brożka. Memoriał prowadzony jest już od 13 lat, natomiast w tym roku organizatorzy zaskoczyli strzelców nietypowym regulaminem zawodów.

Zawodników klasyfikowano tylko w dwu kategoriach: seniorów i juniorów, przy czym w kategorii juniorów mieścili się juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy. W ten sposób młodzicy zobowiązani zostali do strzelania 60 strzałów ocenianych ( w „normalnej” kategorii młodzicy strzelają 30 strzałów ocenianych). Łatwo było przewidzieć, że w rywalizacji 12-15-letnich zawodników z ostrzelanymi 18-letnimi nie było na to szans powodzenia. Mimo tego młodzi zawodnicy z Bochni uzyskali dobre wyniki.

W strzelaniu z karabinka 12-letni Mikołaj Brzegowy uzyskał 531,8 pkt i zajął 10 miejsce (w kategorii młodzików zająłby II miejsce). Dzielnie walczyła młoda Katarzyna Szęszoł, która uzyskała 392,8 (dziewczęta strzelały 40 strzałów ocenianych) i zajęła V miejsce (w kategorii młodziczek byłaby zdecydowanie pierwsza).

Mieczysław Kapcia jako senior strzelał w kategorii open i po strzeleniu 596,9 pkt został sklasyfikowany na III miejscu.

Niespodziewane rozstrzygnięcie miało miejsce w kategorii juniorek w strzelaniu z pistoletu. Zwyciężyła młodziutka Julia Palonek (trenuje zaledwie 5 miesięcy) z wynikiem 346 pkt. Należy podkreślić, że Julia w trzeciej dziesiątce strzeliła 93 pkt, co świadczy że ta młoda zawodniczka ma duże możliwości, które w dalszych treningach zostaną ugruntowane. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasowała się Karolina Kopach z wynikiem 334 pkt (Karolina strzeliła bardzo równe serie 84, 82, 85, 83).