Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-03-31 15:37:59 przez system

Doskonałe wyniki łapanowskich załóg w Memoriale Kuliga

  1. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce zakończył się zwycięstwem załogi Rafał Grzesiński-Mateusz Tutaj. Jadący w aucie przygotowanym do wyścigów górskich kielczanie byli najszybsi w obu niedzielnych przejazdach. O ponad 7 s. wolniejsi byli Mateusz Lisowski z Dariuszem Burkatem (mitsubishi lancer).

Podium uzupełnili Mariusz Stec z Michałem Przystupą (ford fiesta WRC proto), którzy stracili do zwycięzców blisko 12 sekund. Taka sama była kolejność w klasie 3 z udziałem najszybszych aut z napędem 4x4.

Jan Chmielewski z Jackiem Nowaczewskim (citroen DS3-R3) wygrali klasę 2 i zarazem okazali się najlepsi wśród samochodów z napędem jednej osi. Na następnych miejscach w kl. 2 znaleźli się Marcin Słobodzian z Moniką Zawodny (renault clio cup IV) i Marek Temple ze Szczepanem Mirkiem (peugeot 207). Zwycięzcami klasy 1 zostali Marek Bugajski z Robertem Drożdżem przed Michałem Bachulą z Mateuszem Śliwą (obie załogi pochodzą z Łapanowa, startowały samochodami Citroen C2-R2) oraz Mateuszem Gołkiem i Jackiem Spentanym (Ford Fiesta).

Wielickie zawody miały wiele dodatkowych atrakcji. Honorowymi gośćmi byli bliscy Janusza Kuliga na czele z jego rodzicami. Przed halą „Solne Miasto”, która była bazą zawodów, wyeksponowano interesujące auta zabytkowe. W pokazowych przejazdach pojawiły się repliki rajdowych samochodów Janusza Kuliga: renault maxi clio oraz ford focus WRC. Odbyły się widowiskowe pokazy driftigu, a ich ozdobą były przejazdy 29-letniego Bartosza Ostałowskiego. Jako 19-latek stracił w wypadku obie ręce, ale na przekór swej niepełnosprawności opanował perfekcyjnie kierowanie samochodem przy pomocy stopy. Po raz pierwszy w wielickim Memoriale wystąpił przed dwoma laty.

Efektowny show stworzyli specjalnie przybyły z Francji Bryan Bouffier oraz Wojciech Chuchała. Mistrzowie Polski jeździli peugeotem 208 proto ze stajni Pawła Dytki. Ważnym wątkiem niedzielnego Memoriału były przejazdy charytatywne, w których czołowi zawodnicy wozili zwycięzców aukcji na cele dobroczynne.