Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-09-20 11:12:59 przez system

Drugoligowcy MOSiR Bochnia przed sezonem

W nadchodzącym sezonie 2016/17 nastąpiły istotne zmiany kadrowe w zespole piłki ręcznej mężczyzn Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Drużyna ta już 25 września z nowym trenerem i w nowym składzie wystartuje w II lidze.

Szkoleniowcem drugoligowego zespołu piłki ręcznej mężczyzn jest znany w środowisku sportowym Marcin Bożek, były trener pierwszoligowego zespołu szczypiornistów SPR Tarnów, który od lat współpracuje z MOSiR Bochnia.

Szeregi bocheńskiej drużyny opuściło czterech zawodników, którzy zasilają siły pierwszoligowych zespołów. Są nimi Kacper Król, który odszedł do KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego, Mateusz Nowak - obecnie w barwach SRS Czuwaj Przemyśl, Paweł Lysy i Jakub Spieszny, którzy weszli w skład SPR PWSZ Tarnowa.

Drugoligowców zasilili natomiast wychowankowie MOSiR Bochnia: Tomasz Orzechowski, Tymoteusz Dobrzański oraz grający na poziomie juniorów starszych Iwo Stopczyński i Wiktor Czubala. Skład poszerzono również o wychowanków SKS Kusego Kraków - Łukasza Urbanowicza i Mateusza Rogóża. W związku z długotrwałą kontuzją pauzuje Tymoteusz Kozioł. W dalszych planach trener Bożek chciałby wprowadzać do składu jak największą liczbę zawodników miejscowego klubu.

Na zdjęciu powyżej:
Rząd najwyższy od lewej: Dawid Kokoszka, Wiktor Czubala, Iwo Stopczyński, Tomasz Orzechowski, Łukasz Urbanowicz.
Drugi rząd od góry: Maciej Imiołek, Adam Janus, Adrian Najuch, Sławomir Karwowski, Jakub Jewiarz.
Drugi rząd od dołu: Maciej Haber (kierownik drużyny), Marcin Bożek (trener), Krzysztof Serwatka, Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Maciej Hamuda (trener odnowy biologicznej).
Rząd najniższy: Mateusz Zubik, Marcin Janas, Filip Pach, Mateusz Rogóż, Mateusz Bujak, Tymoteusz Dobrzański.
Brakuje: Huberta Pamuły, Wiktora Budziosza, Tomasza Wolnika.

W trakcie przygotowań do sezonu zespół rozegrał mecze kontrolne z drużynami Viret Zawiercie, Czuwaj Przemyśl, MTS Chrzanów oraz rezerwami Vive Tauron Kielce. Spotkania te miały na celu przede wszystkim zgranie zespołu w związku z wprowadzeniem do składu nowych zawodników.

Po występach na parkietach I ligi szkoleniowcy myślą przede wszystkim o skonsolidowaniu składu, a w dalszej perspektywie o ewentualnym awansie do I ligi.

Pierwszy mecz rozegrany zostanie w niedzielę 25 września na wyjeździe z drużyną Azoty II Puławy.