Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-11-17 11:04:24 przez system

Dwa piękne zwycięstwa bocheńskich koszykarek

W niedzielę 15 listopada młodziczki i juniorki MOSiR Bochnia w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Koszykówki odniosły wysokie zwycięstwa. Jedne w Bochni, drugie na wyjeździe.

Młodziczki gościły w Hali Widowiskowo - Sportowej zespół z Oświęcimia. Pokonały go bardzo wysoko 134:14 (48:3, 37:4, 33:2, 16:5)!

To było łatwe zwycięstwo. W przeciągu 6 minut bochnianki zdobyły 25 punktów, prowadząc do pierwszej przerwy na żądanie 25:2. Początkujący zespół z Oświęcimia rozpoczął dopiero swoją przygodę z koszykówką i w tym sezonie zbiera cenne doświadczenie w rozgrywkach. Wysoka wygrana zespołu MOSiR 134:14 uplasowała go na pierwszym miejscu w tabeli. Z trzema zwycięstwami na koncie przed młodziczkami dwa ciężkie mecze: z PM Tarnów i 6 grudnia z Wisłą Can-Pack Kraków.

W meczu z Oświęcimiem punktowały: Gołas 9, Juszczyk 4, Czekaj 17, Dziadoń 14, Lekka 18, Krawiec 23, Piszczek 18, Wójcik 0, Kierońska 13, Mazurek 0, Podsiadło 16, Rogusz 2.

Następny mecz młodziczki, szkolone przez Michała Sumarę, rozegrają również w Bochni. Zapraszamy do kibicowania dziewczynom już w najbliższą niedzielę 22 listopada. Spotkanie z mocnym przeciwnikiem, wspomnianym już wcześniej Pałacem Młodzieży Tarnów, rozpocznie się jeszcze przed południem o godz. 11.00. Miejscem rozgrywek będzie Hala Widowiskowo-Sportowa im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.

Ze swojego wyniku dumne są również juniorki (rocznik 98/99), szkolone przez Rafała Srokę, które w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Gortat zwyciężyły 82:39.

To było drugie spotkanie w lidze juniorek i pierwsza wygrana MOSiR-u. Bardzo dobra obrona od pierwszych chwil dała prowadzenie po 20 minutach 29: 10. W kolejnych kwartach bochnianki sukcesywnie powiększały przewagę. - Pierwsze dwie kwarty to wzorowa obrona, natomiast słaba skuteczność w ataku - oceniał po meczu spotkanie trener bochnianek R. Sroka. - Druga połowa meczu to zgoła odmienna sytuacja.-

KS Korona Kraków Szkoła Gortata & MOSiR Bochnia 39:82 (4:15, 6:14, 10:26, 19:27)

Punktowały: Kamila Puławska 19 (3x3), Aisza Buczek 16, Natalia Mazur 11, Ola Poradowska 10, Gabriela Rak 9, Edyta Rudnik 6 (1x3), Karolina Bojan 4, Julia Fortuna 4, Dominika Dziadoń 3, Kinga Dylowicz,Kinga Ochel, Barbara Mroczek -0.

Krótki filmik ze spotkania z Koroną umieszczony jest na stronie facebook-a, poświęconej wyłącznie koszykówce MOSiR.

Kolejne starcie bochnianek, to spotkanie z Pałacem Młodzieży Tarnów. Mecz odbędzie się 29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Początek w samo południe - o godz. 12.00.

Dzień wcześniej od juniorek ,w sobotę 28 listopada będziemy mogli obserwować drugi zespół R. Sroki - kadetki A, które będą gościć w przedostatniej kolejce I rundy TS Wisłę Can-Pack Kraków. Spotkanie również odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Początek meczu o godz. 11.00.