Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-11-13 15:23:05 przez system

„Dwójka" najlepszą drużyną w chłopięcym futsalu

Uczniowie szkół podstawowych Powiatu Bocheńskiego (zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych) spotkali się na zawodach powiatowych w halowej piłce nożnej chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów:

PSP Nr 2 Bochnia
PSP Nr 4 Bochnia
PSP Królówka
PSP Żegocina
PSP Nieszkowice Wielkie
PSP Leszczyna
PSP Łąkta Górna

Zawody rozegrano na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni z podziałem na dwie grupy, a chłopcy każdorazowo spędzali na boisku 10 minut.

Emocje były ogromne, były gesty niezadowolenia, okrzyki euforii i rady opiekunów przekazywane na bieżąco podczas meczu. Każdy chciał wygrać więc walka o piłkę trwała do ostatnich sekund każdego meczu a każda sekunda była "na wagę złota".
Szczególnie zacięta walka miała miejsce o miejsce III gdzie w rozstrzygnięciu nie pomogła nawet 5 minutowa dogrywka, a o miejscu na podium zadecydowały dopiero rzuty karne. Walka odbywała się pomiędzy zespołami PSP Nr 4 Bochnia a PSP Łąkta Górna - ostatecznie miejsce III zajął zespół z Łąkty Górnej.

Najlepszą drużyną zawodów został zespół PSP Nr 2 w Bochni, który już 10 listopada reprezentował będzie Powiat Bocheński na Zawodach Rejonowych w Krzeszowicach.
Na miejscu II dzisiejszych zmagań piłkarskich uplasowali się chłopcy PSP Nieszkowice Wielkie a miejsce IV zajęli uczniowie PSP Nr 4 Bochnia.

Na zakończenie zawodów drużyny miejsc I - IV otrzymały pamiątkowe dyplomy a miejsca I - III również pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Puchary i dyplomy wręczała dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda.

Organizatorem rozgrywek, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Wyniki końcowych zawodów:
1. PSP Nr 2 Bochnia - awans
2 PSP Nieszkowice Wielkie
3 PSP Łąkta Górna
4 PSP Nr 4 Bochnia
5 PSP Łapanów
6-7 ex aequo PSP Królówka, PSP Leszczyna