Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-05-31 12:10:54 przez system

Dziewczyny I LO najlepsze... w piłce nożnej

W poniedziałek 30 maja na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbyły się Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, rozgrywane w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej.

Były to pierwsze zawody tego typu dla dziewcząt, gdyż do tej pory to tylko chłopcy mieli okazję sprawdzać się w tej dyscyplinie.

Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny:
• I LO Bochnia
• ZS nr 1 Bochnia
• II LO Bochnia
• ZS nr 3 Bochnia

- Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", a dziewczęta każdorazowo spędzały na parkiecie 12 minut.
Muszę przyznać - mówi organizator zawodów Beata Wszołek - że dziewczęta w niczym nie ustępowały swoim szkolnym kolegom, a wręcz pokusiłabym się o stwierdzenie że to chłopcy powinni brać przykład ze swoich koleżanek, z ich determinacji, zaciętości i woli walki. Dziewczęta na boisku prezentowały się bardzo dobrze, ich waleczność była godna podziwu a i umiejętnościom nic zarzucić nie można. Walczyły do samego końca i zostawiały na parkiecie "całe serce".-

Najlepszą drużyną w tej konkurencji zostały dziewczęta I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, na miejscu II uplasował się zespół II Liceum Ogólnokształcącego, miejsce III wywalczyły dziewczęta ZS Nr 1 w Bochni a na miejscu IV znalazły się uczennice ZS Nr 3 w Bochni.

Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zdobywczynie miejsc I - III dodatkowo puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.
Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Wyniki meczów:
ZS Nr 3 Bochnia – ZS Nr 1 Bochnia 0 : 0
II LO Bochnia – I LO Bochnia 0 : 0
ZS Nr 3 Bochnia – II LO Bochnia 0 : 1
ZS Nr 1 Bochnia – I LO Bochnia 0 : 0
ZS Nr 3 Bochnia - I LO Bochnia 0 : 4
ZS Nr 1 Bochnia – II LO Bochnia 0 : 0