Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-05-10 20:03:51 przez system

Finał MBLPR w cieniu II Ligi

W środę 8 maja 2019 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Bochni odbył się Wielki Finał MBLPR 2018/2019. Ponad 200 dzieci rywalizowało w tych rozgrywkach w obecnym sezonie. Zawodnicy rozgrywali comiesięczne turnieje, dzięki którym rozwijali swoje umiejętności w piłce ręcznej i z coraz większą pasją poznawali ten wspaniały sport.

Rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca, o czym świadczy fakt, że w ostatniej kolejce w bezpośredniej walce o awans do finału zmierzyły się 3 szkoły.
W turnieju finałowym zespoły z sąsiednich miejsc zmierzyły się w bezpośrednich meczach o końcowe lokaty w lidze. I tak: o zwycięstwo - drużyny z miejsc 1 i 2, o brązowe medale - miejsca 3 i 4 itd. Niestety część szkół nie mogła wziąć udziału w finałowym turnieju ze względu na wycieczki i pewne zamieszanie powstałe w wyniku sytuacji w szkolnictwie, niemniej jednak impreza wypadła wspaniale. Rodzice licznie zgromadzeni na turnieju mogli podziwiać swoje pociechy i osobiści ocenić ich wspaniały poziom sportowy. Dla zawodników była to kolejna szansa gry w piłkę ręczną, dodatkowo wśród drugoligowych szczypiornistów, którzytego dnia grali swój ostatni w tym sezonie mecz. Ogromne emocje udzielały się najmłodszym ręcznym, którym występ przed tak liczną publicznością przysporzył dużo stresu. Szczególnie widać to było w finale klas czwartych, gdzie SP Gawłów niespodziewanie łatwo poradziła sobie z SP nr 2 w Bochni, wygrywając 6:0. W meczu o trzecie miejsce SP 5 Bochnia uległa nieznacznie SP 4 Bochnia 2:3.

Z kolei uczniowie klas piątych, nieco bardziej już doświadczeni (bo w poprzednim roku również uczestniczyli już w takiej formule finału MBLPR) stworzyli wspaniałe widowiska w walce o medale. W meczu o brąz do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się wychowankowie SP 5 Bochnia, pokonując SP Nowy Wiśnicz.

W wielkim finale, który odbył się w przerwie meczu drugiej ligi, SP Gawłów niesiona dopingiem z trybun przez liczną grupę kibiców, pokonała SP nr 2 w Bochni 4:2. W dniu finału swoje mecze rozegrała również szkoła z Łapczycy, wygrywając z SP 5 II Bochnia 4:2 i przegrywając z SP 4 Bochnia 1:9. Także drużyny Minihandball oraz MOSiR, w szeregach których występują chłopcy trenujący w MOSiRze, ale których szkoły nie wystartowały w lidze, zmierzyli się w pierwszym meczu tego dnia, stwarzając bardzo ciekawe widowisko. Dlatego ogromne podziękowania należą się dyrektorom szkół biorących udział w lidze. Dzięki nim dzieci mogą poznać szczypiorniaka i ustawicznie rozwijać swoje zdolności sportowe.
Słowa uznania należą się również nauczycieo,i wychowania fizycznego, gdyż to oni poświęcają swój czas dzieciom, by odpowiednio ich przygotować do występów w rozgrywkach.