Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-05-14 15:04:03 przez system

Finał wojewódzki turnieju o ruchu drogowym

12 i 13 maja w Mikluszowicach, na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, na najnowocześniejszym w Małopolsce miasteczku komunikacyjnym rozegrano Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu wojewódzkim.

W pierwszym dniu zawodów startowały czteroosobowe drużyny szkół podstawowych. Powiat bocheński reprezentowały szkoły z Nieszkowic Wielkich i Mikluszowic. W drugim dniu zawodów w Mikluszowicach spotkały się reprezentacje gimnazjów, a powiat bocheński reprezentowali gimnazjaliści z Mikluszowic.

Turniej został uroczyście otwarty przez dyrektor szkoły, wójta gminy Drwinia Jana Pająka oraz komendanta powiatowego Policji w Bochni, podinsp. Mariusza Dymurę.

Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z województwa małopolskiego stanęli do rywalizacji rozwiązując test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, a następnie prezentowali praktyczne umiejętności zastosowania tej wiedzy na „miasteczku” i torze przeszkód. Ponadto sędziowie sprawdzili umiejętność stosowania przez uczniów zasad pierwszej pomocy. Suma punktów uzyskanych w tych konkurencjach przez całą drużynę wyłania zwycięską ekipę, która kwalifikuje się do eliminacji szczebla ogólnopolskiego.

W skład sędziowski zawodów weszli m.in. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej policji w Bochni.

Turniejowe zmagania wzbogaciły profesjonalne pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. W pierwszym dniu strażacy przygotowali pokaz pierwszej pomocy udzielanej poszkodowanej w wypadku samochodowym. W drugim dniu atrakcją był pokaz sprzętu gaśniczego. Ogromne zainteresowanie wzbudziły potężne samochody firmy Autoprodukt, do których każdy mógł wsiąść i poczuć moc silnika za kierownicą. Sensację budziły motocykle z Limanowej, na które mogli wsiąść nawet najmłodsi.

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy otrzymali puchary oraz wiele cennych nagród.

Ostatecznie wyniki powiatowych eliminacji turnieju BRD:

W kategorii - szkoły podstawowe

Drużynowo:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie
2. Szkoła Podstawowa w Nieszkowicach Wielkich
3. Szkoła Podstawowa w Trzemeśni

Indywidualnie:
1. Gabriela Spólnik – SP w Ropie
2. Aleksandra Wieczorek – SP w Kościelcu
3. Anna Kęsek – SP w Trzemeśni

W kategorii – gimnazjum

Drużynowo:
1. Gimnazjum w Zakrzowie
2. Gimnazjum w Ropie
3. Gimnazjum w Mikluszowicach

Indywidualnie:
1. Dominik Krystian – Gimnazjum w Zakrzowie
2. Damian Radomski – Gimnazjum w Zakrzowie
3. Tomasz Markowicz – Gimnazjum w Ropie