Opublikowano: 2022-02-17 15:10:50 przez KacperGlod

Futsal: BSF walczył, mistrz Polski za mocny dla bochnian - ZDJĘCIA

W środowy wieczór na Hali Widowiskowo - Sportowej w Bochni rozegrany został mecz w ramach 1/16 finału Pucharu Polski w Futsalu. BSF ABJ Bochnia mierzył się z Rekordem Bielsko-Biała, czyli wielokrotnym mistrzem Polski. Górą z rywalizacji wyszli właśnie goście, którzy pokonali bochnian wynikiem 2:7.

Spotkanie, na które wyprzedane zostały wszystkie wejściówki zaczęło się świetnie dla gospodarzy. Nieco po ponad minucie od rozpoczęcia spotkania, do piłki na lewym skrzydle dopadł Minor Cabalceta, który po zejściu do środkowej strefy boiska uderzył mocnym strzałem po ziemi w stronę bramki rywali. Uderzenie zamienione zostało w bramkę, gdyż piłka precyzyjnia trafiła do siatki tuż przy słupku. Tak też ku zaskoczeniu wszystkich, to BSF wyszedł na prowadzenie w spotkaniu. W dalszej grze było widać jednak wyraźny kontrast między grą pierwszoligowca a liderem Ekstraklasy. To gracze z Bielska-Białej głównie utrzymywali się przy piłce i próbowali odpowiedzieć rywalom skutecznie zakończoną składną akcją. Trener Klaudiusz Hirsch chcąc stworzyć przewagę i zwiększyć wachlarz możliwości rozegrania futbolówki podczas jednej z akcji ofensywnych, zdecydował się na ryzykowany ruch zdejmując z boiska bramkarza gospodarzy i zastępując go graczem z pola. Niespodziewanie BSF utracił posiadanie piłki, a na sytuacji skorzystali gracze Rekordu, którzy wyrównali wynik spotkania. Około 13. minuty spotkania Rekord zadał ostatni cios w pierwszej części spotkania. Po dynamicznej wymianie piłki na połowie gospodarzy, Łukasz Biel wykorzystał sytuację i pewnym strzałem pokonał bramkarza BSF. Warto docenić także bramkarza bochnian, Krystiana Jaszczyńskiego, który zdołał dwukrotnie obronić przedłużony rzut karny - po pierwszej próbie sędzia nakazał potwórzenie stałego fragmentu gry, jednak i za drugą próbą górą okazał się golkiper gospodarzy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Pivot drużyny BTS, Michał Marek, otrzymał piłkę przed bramką rywali i świetnym zagraniem piętką zdobył gola na 1:4. Nowe nadzieje zostały rozpalone w sercach bochnian, kiedy to niespełna 2 minuty później pod bramką rywali sfaulowany został Moustapha Diakite. Sędzia podytkował rzut karny, który pewnie został wykorzystany przez Andrzeja Musiała. Przez następne minuty BSF próbował wypracowywać sobie okazje, dążąc tym samym do wyrównania wyniku. Wszystkie następne ataki były jednak nieskuteczne. Końcówka meczu należała już w pełni do BTS. W ciągu 7 minut bielszczanie zdobyli trzy bramki. Najpierw kolejnym efektownym trafieniem piętą popisał się Michał Marek, a chwilę później ten sam zawodnik skompletował hat-tricka. Nie był to ostatni gol w meczu w wykonaniu tego zawodnika, bo w 39. minucie potwierdził on, że tego wieczoru był na parkiecie najlepszy strzelając bramkę na 2:7. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie, na którym BSF zakończył swoje zmagania w tegorocznych rozgrywkach pucharowych. Do kolejnej fazy awansował zespół Rekord Bielsko-Biała, który zmierzy się w 1/8 finału z Heiro Rzeszów.

Mecz pozwolił drużynie BSF Bochnia zweryfikować swoją dyspozycję na tle mocniejszego rywala. Mimo lepszych momentów bochnian, różnica między zespołami była na boisku widoczna, co pokazuje, jak dużo pracy mają jeszcze do wykonania zawodnicy z Bochni. Przypomnijmy, że BSF z kompletem zwycięstw obejmuje pozycję lidera grupy południowej I ligi i pewnie zmierza w stronę Futsal Ekstraklasy.

Spotkanie miało także pewien akcent nostalgii. W meczu wystąpił Sebastian Leszczak, który w przeszłości grał w drużynie BSF w sezonach 2013/14 oraz 2014/15. Niedawno zdobył on bramkę dla reprezentacji Polski na futsalowych Mistrzostwach Europy 2022 rozgrywanych w Holandii.

Rywalizacja transmitowana była na platformie YouTube. Powtórka meczu dostępna jest do obejrzenia na oficjalnym kanale BSF ABJ Bochnia.

BSF ABJ Bochnia – Rekord Bielsko-Biała 2-7 (1-3)
Minor Cabalceta 2’, Andrzej Musiał 25’ (k.) – Michał Marek 7’, 23’, 34’, 39’, Mikołaj Zastawnik 9′, Łukasz Biel 13′, Stefan Rakić 35’

Skład BSF: Krystian Jaszczyński, Wojciech Kwaśniowski – Minor Cabalceta, Milinton Tijerino, Adam Wędzony, Arkadiusz Budzyn, Andrzej Musiał, Konrad Łękawa, Moustapha Diakite Djigue, Wojciech Przybył, Jakub Burkowicz, Patryk Zając, Dawid Kolanowski.