Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-03-04 23:51:42 przez KacperGlod

Futsal: BSF z awansem do Ekstraklasy!

To już pewne! BSF ABJ Bochnia zdołał wywalczyć bezpośredni awans do Futsalowej Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej BSF zagra od przyszłego sezonu.

Odliczaliśmy z meczu na mecz, ile zwycięstw BSF potrzebuje jeszcze do wygrania grupy południowej I ligi. Po ostatnim triumfie, BSF potrzebował jeszcze 2 wygranych do zapewnienia sobie bezpośredniego awansu. Stało się to jednak wcześniej, gdyż dotychczasowy wicelider - AZS UŚ Katowice - decyzją komisji ligi przegrał aż 4 spotkania walkowerem. Decyzja ta wynika z naruszeniu przepisów rozgrywek, gdyż zespół z Katowic posiadał zbyt małą liczbę młodzieżowców względem wymagań ligi.

BSF posiada na koncie już 48 punktów, druga Sośnica Gliwice ma ich 20 mniej - posiadając 28 oczek, zespół z Gliwic nie jest już w stanie dogonić drużyny z Bochni. Tym samym zespół z Solnego Grodu ma już zapewniony awans do najwyższej dywizji rozgrywkowej w Polsce, jaką jest Futsal Ekstraklasa.

Następny mecz drużyna z Bochni rozegra już 5 marca o godz. 19:00. W spotkaniu z GKS Futsal Tychy, które odbędzie się na Hali Widowiskowo - Sportowej w Bochni, kibice będą mogli pogratulować bocheńskim futsalistom awansu na szczyt halowych rozgrywek w Polsce.