Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-08-04 17:32:53 przez KacperGlod

Futsal: BSF zmierzył się z Piastem Gliwice

Na przełomie lipca i sierpnia futsalowy zespół BSF ABJ Bochnia rozegrał dwa spotkania kontrolne ze świeżo upieczonym mistrzem Polski - Piastem Gliwice. W obu meczach drużyna z Bochni uległa rywalom.

Po dokonaniu kilku wzmocnień, wśród których znaleźli się Kevin Kollár, Dani Blanco czy Marcin Czech, zespół BSF rozegrał dwa sparingi z drużyną z Gliwic. Mecze te miały być przygotowaniem i sprawdzeniem możliwości przed startem rozgrywek Futsal Ekstraklasy, do której awans ekipa z Bochni wywalczyła w ubiegłym sezonie.

Najpierw bochnianie zmierzyli się z gliwiczanami na wyjeździe. Już do przerwy zespół mistrza Polski zaprezentował swoją przewagę prowadząc 2:0. W drugiej połowie dla BSF zdołali jednak strzelić Piotr Matras oraz Minor Cabalceta, jednak w wyniku odnotowania jeszcze jednego trafienia przez graczy Piasta, to właśnie drużyna Gliwic wyszła ze spotkania zwycięsko.

W drugim meczu rozegranym tym razem na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni porażka okazała się już bardziej dotkliwsza. Choć na taki obrót spraw nie zapowiadał przebieg pierwszej części spotkania. Wynik meczu otworzył zawodnik Piasta, jednakże nie minęło dużo czasu, aby wyrównać zdołał Wojciech Przybył. Jeszcze przed przerwą BSF mógł wyjść na prowadzenie, bo dobrze rozegranej akcji, aczkolwiek tym razem zabrakło naprawdę niewiele. W drugiej połowie goście otworzyli swój worek z bramkami. W niecałe 3 minuty Piast wyprowadził dwa szybkie ciosy strzelając kolejne bramki. Rywale z Gliwic wykorzystywali kolejne błędy indywidualne graczy BSF, dzięki czemu trafiali do siatki w trakcie drugiej połowy aż pięć razy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:6 z korzyścią dla mistrza Polski. Dla trenera Klaudiusza Hirscha była to kolejna możliwość sprawdzenia w boju możliwości zarówno nowych jak i starych graczy.

Rozgrywki Futsal Ekstraklasy ruszą już pod koniec sierpnia. W pierwszej kolejce BSF ABJ Bochnia podejmie zespół Legii Warszawa. Mecz odbędzie się w sobotę 27 sierpnia o godzinie 18:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.