Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-03-14 18:12:18 przez KacperGlod

Futsal: Mecz BSF przełożony

Planowany na niedzielę 13 marca mecz w ramach 18. kolejki I ligi futsalu został przełożony. BSF miał zmierzyć się na wyjeździe z Luxiona AZS UMCS Lublin Futsal Team.

Mecz pomiędzy Luxioną a BSF miał zostać rozegrany w Lublinie w ubiegłą sobotę. Spotkanie zostało jednak przełożone w związku z trudną sytuacją na wschodnią granicą. Obiekty takie jak hala lublińskiego MOSiR wykorzystywana jest jako schronienie dla uchodźców. Klub z Lublina musi zatem przygotować inne miejsce do rozegrania meczu, toteż rywalizacja ligowe odbędzie się w innym terminie.

Tak poinformował o decyzji klub z Lublina w oświadczeniu:

Szanowni Kibice,
jutrzejszy mecz (wpis z piątku - przyp. red.) z BSF ABJ Bochnia ze względu na obecną sytuację za naszą wschodnią granicą został przełożony na inny termin. Niedługo poznamy datę i miejsce spotkania z liderem tabeli 1 Ligi Futsalu.

Od kilkunastu dni uważnie śledzimy okrutne doniesienia z Ukrainy, która została zaatakowana przez Rosję. Nie jest łatwo emocjonować się sportową rywalizacją, jeśli za wschodnią granicą Ukraińcy walczą o życie swoje i swojego kraju.

Z tego względu lubelskie obiekty sportowe, w tym między innymi hala MOSiR została zamieniona na noclegownię dla uchodźców. Sportowcom trzeba organizować miejsca zastępcze do gry i nie zawsze wszystkie ligowe spotkania mogą odbyć się w wyznaczonym pierwotnie terminie. Dlatego też cierpliwie czekamy na mecz z BSF-em, a o nowym harmonogramie poinformujemy Was na dniach.

Poprzednie spotkanie między tymi drużynami, rozegrane w Bochni, zakończyło się zwycięsko dla lidera rozgrywek, a więc ekipy BSF ABJ Bochnia, która wygrała w listopadzie 5:2.