Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-05-12 15:20:26 przez system

Gimnazjaliści rywalizowali w piłce nożnej

W czwartek 12 maja na boisku ze sztuczną murawą rozegrane zostały Miejskie Zawody w Piłce Nożnej Chłopców 6-ki, organizowane w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.

W rywalizacji udział wzięły trzy bocheńskie zespoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i V Prywatne Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji.

Uczestnicy walczyli o możliwość przejścia do kolejnego etapu rozgrywek, którym będą zawody powiatowe. Reprezentacje wraz ze swoimi opiekunami podeszły w profesjonalny sposób do zawodów. Uczniowie, wyposażeni w korki i koszulki reklamujące ich szkoły, po krótkiej rozgrzewce rozpoczęli rywalizację. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Wyniki meczy:
Gimnazjum nr 1 - V Prywatne Gimnazjum MCE 1:0
V Prywatne Gimnazjum MCE - Gimnazjum nr 1 0:4
Gimnazjum nr 1 - Gimnazjum nr 2 2:2

Z taką samą ilością punktów dwa pierwsze miejsca zajęły Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 i to one będą reprezentować nasze miasto na szczeblu powiatowym. O miejscu w tabeli ostatecznie zdecydowała różnica zdobytych bramek.

Na zakończenie zawodów uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które w imieniu organizatorów wręczała Dorota Błoniarczyk - wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Nad całością rozgrywek czuwał Władysław Wójcik kierownik sekcji piłki nożnej MOSiR.

Organizatorem zawodów, z ramienia Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Kolejny etap rozgrywek, w ramach gimnazjalnych Zawodów Piłki Nożnej Chłopców, planowany jest 24 maja. Zawody rozgrywane będą na boisku ze sztuczną murawą przy siedzibie MOSiR (ul. Parkowa) oraz na Orliku przy PSP nr 7 w Bochni.