Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-12-25 23:26:36 przez KacperGlod

„Gramy w ręczną” - na Hali Sportowej odbył się turniej z maskotką!

18 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrano Turniej „Gramy w ręczną”, której gościem specjalnym była maskotka nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Pax.

GRA I DOBRA ZABAWA
W zeszłą niedzielę na parkiecie Hali rywalizowały drużyny, reprezentujące: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Szkołę Podstawową nr 2 w Bochni, Szkołę Podstawową nr 4 w Bochni, Szkołę Podstawową w Spytkowicach, Szkołę Podstawową w Gawłowie i Szkołę Podstawową w Żegocinie.

Rywalizacja, która w dużej mierze miała formę zabawy, odbywała się w dwóch grupach. Turniej rozgrywany był na trzech uproszczonych boiskach i zasadach dostosowanych do wieku uczestników. Poniżej wyniki.

Grupa A (klasy II-III)
I miejsce SP nr 2 w Bochni
II miejsce SP nr 4 w Bochni
III miejsce MOSiR Bochnia
IV miejsce SP w Spytkowicach
IV miejsce SP w Żegocinie

Grupa B (klasy I)
I miejsce SP nr 4 w Bochni
II miejsce SP nr 2 w Bochni
III miejsce SP w Gawłowie
IV miejsce SP w Spytkowicach

Pax promuje piłkę ręczną w Bochni!
Cieszymy się z bardzo dużej frekwencji zarówno zawodników jak i ich rodziców, którzy tłumnie przybyli na ten turniej, co może świadczyć o dużym zainteresowaniu piłką ręczną – mówi Marcin Bożek koordynator zawodów. – Impreza miała za zadanie promować między innymi nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023, a symbolem nawiązującym do nich była oficjalna maskotka tych Mistrzostw wiewiórka Pax, z którą uczestnicy bocheńskich zmagań (jak i nauczyciele, trenerzy i rodzice) mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

To już druga impreza sportowa w Bochni, na której pojawił się Pax (z łac. pokój). Po raz pierwszy młodzi szczypiorniści mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z maskotką MŚ podczas rozegranej w minionym tygodniu Małej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej.

Dzieci entuzjastycznie podeszły do rozgrywek w turnieju, a rodzice mocno udzielali się podczas kibicowania młodym szczypiornistom – mówi M. Bożek. – Na koniec każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę i gadżety z programu popularyzującego piłkę ręczną pod tytułem „Gramy w ręczną”. Turniej został zorganizowany przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

PROJEKT „GRAMY W RĘCZNĄ”
Turniej rozegrany został w ramach VI już edycji programu promującego piłkę ręczną pod nazwą „Gramy w Ręczną”. Projekt, stworzony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III. Zakłada on zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli W-F. Ma na celu m.in. kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwój sportowy dzieci, a także zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej.

Na kanale YT Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni odbyła się transmisja na żywo z wydarzenia. Zapis obejrzeć można poniżej: