Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-07-05 19:09:07 przez system

I Bieg o Pierścień św. Kingi dzieci i juniorów

W sobotę 4 lipca przed południem odbył się charytatywny I Bieg o Pierścień św. Kingi - junior pod hasłem „Biegamy i pomagamy”, objęty mecenatem firmy Werner Kenkel, zorganizowany przez wolontariuszki bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium Jolantę Sulmę i Jolantę Sumarę -Warchoł.

Już o 11.00 na Plantach Salinarnych zgromadziło się mnóstwo dzieciaków wraz z rodzicami. W biegach podzielonych na kategorie wiekowe pobiegło łącznie aż 235 uczestników i w sumie przebiegli 122 km. Wszyscy młodzi biegacze otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki. Atmosfera była naprawdę wspaniała i wszyscy świetnie się bawili. Wielkim powodzeniem cieszyły się też atrakcje dodatkowe: rowerowy tor przeszkód, warsztaty szachowe, malowanie twarzy, wykonywanie zwierzątek z balonów, rzuty piłką do kosza, rzucanie lotkami do celu i inne. Ze względu na upał furorę zrobiła kurtyna wodna zainstalowana na boisku PSP nr 2 przez bocheńskich strażaków. Później były jeszcze pamiątkowe zdjęcia z przybyszami z odległej galaktyki pod postacią Polonii Minor Squad, czyli południowego pododdziału Polskiego Garnizonu Legionu 501, oraz znanym bocheńskim „bosym” biegaczem Pawłem Mejem.

Gośćmi specjalnym byli przedstawiciele firmy Werner Kenkel wraz z dyrektorem Maciejem Słomą, którzy również przyłączyli się do zabawy i przebiegli krótki 300-metrowy odcinek w zorganizowanej specjalnie dla nich kategorii open.

- Jesteśmy bardzo zadowolone, że tyle dzieci i rodziców postanowiło włączyć się w naszą akcję, której głównym celem jest zbieranie funduszy dla podopiecznych fundacji Auxilium - skomentowały organizatorki Jolanta Sulma i Jolanta Sumara-Warchoł. - Chciałybyśmy podziękować przede wszystkim mecenatowi naszego projektu firmie Werner kenkel, patronom, wolontariuszom, organizacjom i firmom wspierającym, dzięki którym udało się nam zorganizować tę imprezę - dodają.

  • Patroni „I Biegu o Pierścień św. Kingi – junior”:
    Burmistrz Miasta Bochni, Starosta Bocheński, Wójt Gminy Bochnia

  • Firmy wspierające:
    Bacówka Towary Tradycyjne z Rajbrotu, sklep sportowy FanSport, restauracja Kasztelania, Interno, hurtownia papiernicza Miś, komis LockTel, drukarnia Perfekt, agencja reklamowa Nawigator, PSS Społem, kafeteria Chantilly Przytoolnie Handmade, Hookedee.

  • Partnerzy:
    UM Bochnia, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Bochnia, sklep ortopedyczno-medyczny Panaceum, MCDM Ochronka, PSP nr 2, Stowarzyszenie " Bocheńska Dwójka", MDK, TKKF Promień, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Bochni