Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-04-19 19:26:54 przez system

I Memoriał Jerzego Widły wygrali jego byli koledzy

Rozegrany w sobotę 18 kwietnia w hali sportowej I LO I Memoriał Piłki Ręcznej Oldbojów im. Jerzego Widły przyniósł zwycięstwo reprezentacji Bochni. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Kielc, Łazisk, Przemyśla, Krakowa i Ustronia.

Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bramkarze- Roman Krakowski, Waldemar Krakowski, zawodnicy w polu- Jerzy Garpiel, Michał Stańdo, Dariusz Gniewek, Janusz Malaca, Tadeusz Konieczny, Jarosław Serwinowski, Tomasz Szeląg, Zbigniew Potępa, Andrzej Broszkiewicz, Piotr Słowiak, Krzysztof Piotrowicz, Krzysztof Mroczkowski, Bogdan Dzieża, Wojciech Całka.

Królem strzelców został reprezentant Łazisk - Grzegorz Giebel, najlepszym bramkarzem został reprezentant Kielc Wojciech Hińcza, a najlepszym zawodnikiem z Bochni Jerzy Garpiel. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.

Podczas trwania turnieju reprezentacja zawodników, przyjaciół i rodzina Jerzego Widły złożyła na jego grobie wieniec i zapaliła znicze.

W czasie turnieju została zorganizowana kwesta na rzecz bocheńskiej fundacji Auxilium. Sportową rywalizację uświetnił występ grupy
tanecznej „Flesz” z Bochni.

- Mam nadzieję, że Memoriał na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych w Bochni – powiedział nam po jego zakończeniu jeden jego z organizatorów Jarosław Serwinowski. – Turniej nie odbyłby się, gdyby nie sponsorzy. jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Memoriału bardzo chcę podziękować następującym firmom i osobom: ATB, Preli-Tech, Job-Serwice, Drewpłyt, Stol-Bud, MebluX, Centrum Obróbki Szkła, Kuchnie Serwinowski, Weldoro Textilie, Izodach, Bar Szałaput, R-BUD, Kopalnia Soli w Bochni, Galicja Tomaszek, Meble Michałek, Pan Tadeusz Konieczny, Dekor Glas -.

Składam wyrazy podziękowania panom Danielowi Widle i Grzegorzowi Wojsowi, którzy czuwali nad organizacja imprezy, staroście bocheńskiemu Ludwikowi Węgrzynowi i Zarządowi Powiatu, a także Pani Dyrektor I LO w Bochni Jolancie Kruk za udostępnienie hali sportowej do realizacji tej wspaniałej imprezy. Pozdrawiam i liczę że spotkamy się za rok na II Memoriale – podsumował tę jakże udaną imprezę Jarosław Serwinowski.