Opublikowano: 2016-01-04 11:58:25 przez system

I miejsce dla MOSiR Bochnia w IV Basketmanii

Korzystając z przerwy świąteczno-noworocznej zespół młodziczek U14 MOSiR Bochnia w dniach 27-29 grudnia 2015 udał się na turniej Basketmanii. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy z Pabianic oraz Widzew Łódź.

Pierwszego dnia turnieju dziewczęta z Bochni zmierzyły się z zespołem z Sieradza. Szybko objęte prowadzenie drużyna MOSiR powiększała z minuty na minutę, ostatecznie zwyciężając 55:12.

Tego samego dnia dziewczęta z Bochni grały z II zespołem z Pabianic. Nerwowy początek sprawił, że do połowy spotkania wynik oscylował w granicach remisu. W drugiej połowie dzięki składnym i szybkim akcjom w ataku ostatecznie zwyciężyły Pabianice II 53:29. Po pierwszym dniu zajmowały pierwsze miejsce w tabeli.

Drugiego dnia rozpoczęły zmagania sportowe z drużyną z Pabianic I. Tym razem od pierwszej minuty zespół MOSiR-u narzucił swoje tempo gry i objął szybkie prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Wygrywając z pierwszym zespołem z Pabianic 35:23 otworzyły się przed nimi realne szanse walki o zwycięstwo w całym Turnieju Basketmanii. Wieczorem młodziczki rozegrały jeszcze jedno spotkanie. Tym razem po drugiej stronie boiska stanęły dziewczęta z Ursusa Warszawa. Cały zespół ze stolicy był złożony z zawodniczek z rocznika 2003. Sam udział w turnieju był dla nich cenną lekcją do zbierania koszykarskiego doświadczenia. Po drugim dniu i zwycięstwie z Ursusem 42:18 bochnianki nadal pozostawały liderem rozgrywek.

Ostatniego dnia punk w hali w Zespole Szkół Elektrycznych młodziczki rozegrały ostatnie spotkanie z równie niepokonanym zespołem z Widzewa Łódź. Mecz o pierwsze miejsce od początku przebiegał pod dyktando dziewcząt z Bochni, które na ostatni dzień zachowały wysoką skuteczność rzutową. Ładna i składna gra w ataku przyniosła efekt w postaci łatwo zdobywanych punktów lub wymuszonych fauli. Tego dnia z linii rzutów osobistych dziewczęta z Bochni również się nie myliły. Z minuty na minutę przewaga MOSiR-u wzrastała. Niepotrzebne rozluźnienie w szykach obronnych w 4 kwarcie i niepotrzebne dwie straty pod rząd wprowadziły zamieszanie w szeregach bochnianek. Po przerwie na żądanie trenera gra mosirek wróciła na prawidłowe tory i w ostatnim spotkaniu wygrywają z Widzewem Łódź 43:27.

W całym turnieju młodziczki rozegrały 5 spotkań. Z bilansem 5 zwycięstw wróciły do domu z pucharem za pierwsze miejsce i szeregiem nagród indywidualnych.

Najlepszym strzelcem turnieju została Gabriela Czekaj.
Najlepszą zawodniczką zespołu MOSiR Bochnia U14 została Agnieszka Krawiec.
Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP została wybrana Zuzanna Dziadoń.

W turnieju brały udział: Gabriela Czekaj, Zuzanna Dziadoń, Agnieszka Krawiec, Zuzanna Kierońska, Magdalena Mazurek, Magdalena Wojs, Jagoda Rogusz, Julia Juszczyk, Emilia Gołas, Julia Wójcik, Aleksandra Podsiadło, Wilk Weronika, Anna Gnutek i Gabriela Leśniowska.