Opublikowano: 2019-01-31 19:42:36 przez system

II liga koszykówki kobiet - wygrana w Finale A

W środę 30 stycznia drugoligowe koszykarki Contimax MOSiR Bochnia rozegrały pierwsze spotkanie Finału A. W wyjazdowym meczu pokonały Rudę Śląską.

KS Pogoń Ruda Śląska – Contimax MOSiR Bochnia 41:68 (11:19,14:16, 7:20, 9:13)

Początek meczu nerwowy po jednej i drugiej stronie. Dużo niecelnych rzutów i łatwe błędy. Na szczęście to mosirki w końcówce kwarty wyszły na kilkupunktowe prowadzenie.W 2q bochnianki zaczęły nadawać rytm grze, szczelnie broniły i wyprowadzały szybkie ataki. Połowę skończyliśmy +10.3 kwarta była decydująca o losach spotkania. Bardzo dobrze pod koszami radziły sobie Aisza Buczek i Karolina Przybyła. Z dystansu skutecznie Ola Klimas i Magda Puter. Cały zespół bardzo dobrze bronił, gospodynie zdobyły tylko 7 punktów.W czwartej kwarcie koszykarki Contimaxu sukcesywnie powiększały przewagę, która w pewnym momencie sięgała 31 punktów.

Punkty/skład Bochni: Aleksandra Klimas 16 (4×3), Magdalena Puter 13, Aisza Buczek 12, Karolina Przybyła 8, Julia Natkaniec 7 (1×3), Julia Fortuna 5, Kinga Ochel 4, Dominika Dziadoń 2, Gabriela Rak 1, Edyta Rudnik, Aleksandra Poradowska.Trener: Maciej Starowicz, Małgorzata MisiukKierownik: Rafał Sroka.

W najbliższą sobotę 2 lutego przed naszymi koszykarkami kolejne spotkanie, również na wyjeździe. Tym razem walczyć będą z drużyną UKS La-Basket Piekary Śląskie.