Opublikowano: 2020-01-13 19:19:45 przez eb

II liga ręcznej: przegrana w Krakowie

W minioną sobotę 11 stycznia 2020 r. drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrali wyjazdowe spotkanie z zespołem AZS AGH Kraków. W spotkaniu uzyskano podobny wynik, jak w pierwszej rundzie (w październiku nasi wygrali 33:27), ale zwycięzcami byli krakowianie.

AZS AGH Kraków – MOSiR Bochnia 34:27 (18:13)

Spotkanie do 15 minuty nie układało się po naszej myśli. Gra w ataku była nieskuteczna, w obronie również wykazywaliśmy słabą postawę pomimo poprawnej gry w bramce Piotra Sądowicza. Był to okres całkowitej dominacji gospodarzy i w 14 minucie wynik wynosił (10:2).

Od 15 minuty w naszym zespole nastąpiła zmiana sposobu obrony, co spowodowało nieco słabszą grę zespołu AGH i przyniosło dla nas dobre efekty. Łatwo zdobywaliśmy piłki, a rzuty drużyny przeciwnej były mniej skuteczne i dzięki temu mogliśmy przeprowadzić kilka skutecznych ataków szybkich. Nasza gra w ataku pozycyjnym również została uspokojona i doczekaliśmy się lepszej skuteczności rzutowej. To zaowocowało zmniejszeniem różnicy bramkowej i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem (18:13).

II połowa meczu dla naszego zespołu rozpoczęła się dobrze. Graliśmy poprawnie w obronie, dobrze w ataku, szybkim i pozycyjnym, i dzięki temu w 40 min. doprowadziliśmy do tylko jednobramkowej przewagi gospodarzy(20:19). Trener gospodarzy wziął time out i od tego momentu zespół AGH systematycznie zwiększał zdobycz bramkową by ostatecznie doprowadzić do wyniku (34:27).

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Maksymilian Grzesik 9, Marcin Janas 4, Miłosz Gabiga 3, Adrian Lubowiski 3, Filip Pach 3, Michał Dobrzański 2, Tomasz Wolnik 2, Iwo Stopczyński 1, Wojciech Dziedzic, Maciej Grech, Marcin Jakubowski, Krzysztof Kondela, Hubert Pamuła.
Bramki bronili: Tomasz Węgrzyn, Piotr Sądowicz, Michał Puchalski.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

W nadchodzącą sobotę 18 stycznia szczypiorniści MOSiR rozegrają spotkanie u siebie. Gościć będą SPR Orzeł Przeworsk. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Wstęp wolny – zapraszamy!