Kategoria: Sport
Opublikowano: 2020-01-20 19:39:00 przez eb

II Liga ręcznej: wygrana z Przeworskiem

Piłkarze ręczni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w kolejnym drugoligowym meczu (11 kolejce – 18.01.2020 r.) pokonali SPR Orzeł Przeworsk 29:24 (13:12).

Do 50 min. spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, żadnej z drużyn nie udało się zdominować wydarzeń na boisku. Dobre zagrania z obu stron przeplatane były błędami indywidualnymi w ataku i obronie. W 48 min. niespodziewanie goście uzyskali 3 bramkowe prowadzenie 20-23 po rzucie Gabriela Kozdronia. Gospodarze od tego momentu zwarli szyki i w ostatnich 10 minutach meczu zaprezentowali grę na jaką oczekiwali kibice i oni sami.

Bardzo dobre spotkanie w bramce rozegrał Piotr Sądowicz , poczynaniami w obronie kierowali Wojciech Dziedzic i Miłosz Gabiga, a prowadzenie gry w ataku wziął na swoje barki Marcin Janas. Przy skutecznej grze Tomasza Wolnika (4 trafienia w ostatnich 10min. gry), bochnianie zaprezentowali efektywny finisz zdobywając 9 bramek a goście tylko jedną.

To zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, ale zespół pokazał wolę walki, charakter i ambicję za co należy mu się pochwała.

Zdobyte punkty okupione zostały kontuzją Krzysztofa Kondeli, który na kilka tygodni wyłączony zostanie z gry.

Warty odnotowania jest debiut w naszej drużynie Marcela Makucha wcześniej grającego na pozycji rozgrywającego w zespole Śląska Wrocław.

MOSiR Bochnia – SPR Orzeł Przeworsk 29:24 (13:12)
MOSiR Bochnię reprezentowali: Piotr Sądowicz, Michał Puchalski – Tomasz Wolnik 9, Michał Dobrzański 5, Maksymilian Grzesik 4, Filip Pach 3, Wojciech Dziedzic 2, Marcin Janas 2, Miłosz Gabiga 2, Adrian Lubowicki 1, Marcel Makuch 1, Krzysztof Kondela.
Orzeł Przeworsk: Samuel Kędzior, Dawid Gromny -Mateusz Świerk 6, Wojciech Gancarz 4, Gabriel Kozdroń 4, Jakub Czapka 3, Kajetan Litwińczuk 3, Aleksy Radwański 2, Igor Radwański 1, Maciej Bakowski 1, Paweł Gondek.

Spotkanie odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego w Bochni.

Kolejny mecz gramy w nadchodzącą sobotę 25 stycznia 2020 r. na wyjeździe z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. Początek spotkania o godz. 13.30 w hali sportowej AZS-u przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach.

Zdjęcie z https://www.facebook.com/media/set/