Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-09-22 08:53:32 przez system

II miejsce w Memoriale Wiesława Kozioła

W sobotę i w niedzielę (19 i 20 września) zawodnicy MOSiR Bochnia uczestniczyli w tarnowskim XII Ogólnopolskim Memoriale Wiesława Kozioła w piłce ręcznej chłopców.

W pierwszym dniu turnieju juniorzy młodsi pod wodzą trenera Marcina Bożka, realizując plan przygotowań do rozgrywek zajęli bardzo dobre, II miejsce. Po rozgrywkach systemem „każdy z każdym” uplasowali się za drużyną MKS PM Tarnów, pokonując w ostatnim meczu Resovię Rzeszów. Bocheńscy juniorzy dobrze prezentowali się w obronie, co było efektem wcześniejszych treningów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został szczypiornista MOSiR Bochnia Filip Fasuga.

Tyle szczęścia w rozgrywkach nie miała druga reprezentacja MOSiR I Bochnia, która wystartowała w niedzielę. Młodzicy Łukasza Gicali musieli zadowolić się piątym miejscem, chociaż nie można chłopcom odmówić woli walki.

- Cieszymy się z osiągniętego przez juniorów młodszych wyniku i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych grach sparingowych. Przewidujemy jeszcze trzy spotkania kontrolne z drugoligową Cracovią Kraków (kobiety), z juniorami starszymi MOSiR Bochnia i jeżeli będzie to możliwe technicznie, to z zapleczem pierwszoligowego beniaminka z Bochni - mówi o przygotowaniach przed sezonem M. Bożek. Pierwsze spotkanie ligowe juniorzy młodsi rozegrają 10 października z drużyną PMOS Chrzanów. Początek meczu o godz. 10.00 w hali I LO przy pl. ks. Czaplińskiego 1 w Bochni.

Młodzicy MOSiR Bochnia rozpoczną rozgrywki ligowe dzień później.