Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-07 12:47:32 przez system

III kolejka Bocheńskiej Ligi Szachowej

Po raz trzeci w tym sezonie Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni gościła w piątek 4 grudnia w swoich murach młodych szachistów, którzy zebrali się na rozgrywkach Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Młodzi adepci tej dyscypliny spotykają się na comiesięcznych rozgrywkach w konkretnym celu: po pierwsze, aby rozwijać swoją pasję, jaką jest gra w szachy, po drugie - aby udoskonalać swoją grę, a po trzecie, aby zdobywać kolejne punkty do klasyfikacji końcowej. Piątkowe rozgrywki zgromadziły 55 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ta kolejka różniła się jednak nieco od pozostałych: z uwagi na zbliżające się "Mikołajki" na uczestników rozgrywek czekały drobne upominki od św. Mikołaja oraz pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe.

Mikołaj słodkościami obdarował wszystkich uczestników rozgrywek, a dyplomy i nagrody rzeczowe czekały na trzech najlepszych graczy w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej klas I - III, uczniowie szkoły podstawowej klas IV - VI oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Nagrody i dyplomy wręczał dyrektor PSP nr 5 w Bochni, Jerzy Sumara.

W Mikołajkowym Turnieju Szachowym zwyciężyli:

Uczniowie szkół podstawowych klas I - III
1. Witold Gajewski - PSP nr 5 Bochnia
2. Maksymilian Liszka - PSP nr 5 Bochnia
3. Antoni Kasperski - PSP nr 1 Bochnia

Uczniowie szkół podstawowych klas IV - VI
1. Radosław Wieczorek - PSP Proszówki
2. Dawid Herdan - PSP nr 2 Bochnia
3. Mateusz Błoniarczyk - PSP nr 1 Bochnia

Uczniowie szkół gimnazjalnych
1. Filip Skipioł - Gimnazjum Stanisławice
2. Dawid Karasiński - Gimnazjum nr 2 Bochnia
3. Jakub Żelichowski - Gimnazjum nr 1 Bochnia

Szczegółowe wyniki III kolejki rozgrywek na stronie: www.mosir.bochnia.pl