Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-07-11 01:15:02 przez KacperGlod

IV Liga: Sezon już wkrótce, znamy terminarz

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskiej IV ligi. Małopolski Związek Piłki Nożnej opublikował już terminarz rozgrywek w rundzie jesiennej.

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o sensacyjnym awansie BKS Bochnia na czwartoligowe boiska, a tu już szykuje nam się powrót rozgrywek w wielkim stylu. W zbliżających się zmaganiach IV ligi, w której brać będą udział zespoły z całej Małopolski, zobaczymy 19 drużyn. Wśród nich ekipy, które występowały już na tym poziomie w ubiegłym sezonie, a także 4 ekipy, które zdołały wywalczyć awans i rezerwy Wisły Kraków, które to zostały dołączone do rozgrywek decyzją Związku.

W sezonie 2022/23 grupy Małopolskiej 4 Ligi zagrają:
- Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS II
- LKS Jawiszowice
- Orzeł Ryczów
- Lubań Maniowy
- Barciczanka Barcice
- Wolania Wola Rzędzińska
- Glinik Gorlice
- MKS Poprad Muszyna
- KS Wierchy Rabka
- Beskid Andrychów
- MKS Kalwarianka
- KS Dalin Myślenice
- Unia Oświęcim
- MKS Limanovia
- Wisła Kraków II (decyzja MZPN)
- WATRA Białka Tatrzańska (awans)
- BKS Bochnia (awans)
- LKS Niwa Nowa Wieś (awans)
- MKS Trzebinia (awans)

Poznaliśmy także pełny terminarz wszystkich 20. kolejek rundy jesiennej. Ze względu na nieparzystą ilość drużyn, w każdej kolejce pauzować będzie jeden zespół. Bocheński w pierwszej kolejce, która rozegrana zostanie 5-6 sierpnia, zmierzy się na wyjeździe z Popradem Muszyna. Tydzień później bochnianie zagrają swój pierwszy domowy mecz po powrocie do IV ligi, a ich przeciwnikiem będzie Beskid Andrychów.

Dla Bocheńskiego będzie to powrót na czwartoligowe boiska po roku rozłąki. Wtedy to ekipa prowadzona przez Marcina Manelskiego spadła do nowopowstałej V ligi, a reforma ligi doprowadziła do połączenia dwóch czwartoligowych grup (wschodniej i zachodniej) w jedną, silniejszą ligę. Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy szkoleniowcem BKS na nowy sezon pozostanie Marcin Leśniak. Wkrótce możemy spodziewać się również komunikatów o transferach z i do klubu.

Fot. Jakub Noskowiak