Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-10-19 01:13:06 przez system

IX Bieg Papieski za nami

Po raz dziewiąty z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę papieską, w Bochni odbył się symboliczny Bieg Papieski. Zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna i burmistrza miastaStefana Kolawińskiego.

Co roku organizatorzy starali się przeprowadzić bieg dokładnie w rocznicę konklawe, a więc 16 października. Tym razem ze względu na to, iż biorą w nich udział reprezentacje szkolne, termin ten z niedzieli przeniesiono na wtorek 18 października. Zmiany dotyczyły nie tylko czasu ale i trasy, która ze względu na wzmożone roboty drogowe w mieście została skrócona. Start nie odbył się więc jak zwykle spod kościoła św. Pawła Apostoła lecz z Placu Sanktuaryjnego przy Bazylice św. Mikołaja, gdzie pod pomnikiem św. Jana Pawła II przedstawiciele miasta i powiatu złożyli kwiaty.

W biegu uczestniczyli przedstawiciele szkół z terenu Bochni, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego. Łącznie biegło ok. 80 osób.

Nad stroną organizacyjną biegu czuwała osobiście Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Uczestnikom tej imprezy przed startem rozdano pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni i Urząd Miasta. Bezpieczeństwo jak co roku zapewniała Komenda Powiatowa Policji w Bochni i Straż Miejska.